Eca Confeo Premix Arıza Kodları

Isı Sorunları

01 Arızası Aşırı ısı kilitlemesidir.

Çözüm Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105°C nin üzerine çıktığında aşırı ısı kilitlenmesi olur. Bu durumda cihazın su basıncına bakmalısınız. Tazyik düşük ise su basmalısınız. Aleti resetlemelisiniz. Kombi altındaki döşem vanalarını ve aygıt eğer kalorifer konumunda çalışmakta ise kalorifer vanalarını denetim etmelisiniz. Vanaları kapalı şekilde ise açmalısınız. Uygulamalardan sonrasında arıza düzelmez ise kesinlikle Eca Servisi’ni arayarak yardım almalısınız. Bu benzer biçimde durumlarda; ana eşanjörde, üç yollu vanada, devir daim pompasında, sensörde, kartta problem olabilir. Kalorifer filtresindeki tıkanma ya da kalorifer tesisatındaki tıkanma durumu sebebi ile de problem yaşanabilir. Tespit ve onarım adına servisi aramalısınız.

06 Arızası Aşırı ısınma uyarısı.

Çözüm Kalorifer devresi su sıcaklığı 95°C nin üstüne çıktığında sistem bloke olur ve ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız. Cihaza müdahale gecikir ise kilitlenme durumu olur. Bu aşamada ekranda 01 arıza kodu yanıp söner.

07 Arızası Baca gazı aşırı ısı kilitlemesi.

Çözüm Yetersiz baca çekişi olduğunda, su akışı olmadığında, baca gazı sensörünün işletme değerinin yükselmesi benzer biçimde durumlarda bu problem yaşanır. Bu durumda baca bağlantıları denetim edilmelidir. Aleti suyu denetim edilmeli düşük ise su basılmalıdır. Aygıt resetlenmelidir. Bu işlemlerden sonrasında da düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım almalısınız.

12 Arızası Kalorifer devresi gidiş suyu sensör problemi.

Çözüm Kalorifer sensöründe problem olduğunda, kablolarda kopma-kısa dönem ya da temas durumu söz mevzusu olduğunda bu problem yaşanabilmektedir. Teknik açıdan probleminin net tespiti ve çözümü adına kesinlikle servis yardımı alınmalıdır.

13 Arızası Baca gazı sensör problemi.

Çözüm Bu arıza durumunda kablolarda problem olabilir ya da baca gazı sensöründe problem olabilir. Teknik açıdan soruna müdahale adına kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

14 Arızası SKS sensöründe problem bulunduğunu belirtir.

Çözüm Yalnızca harici bir boyler bağlanabilen kazanlarda bulunan parçadır. Kablolarda problem olduğunda da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu benzer biçimde durumlarda kesinlikle uzman yardımı alınmalıdır.

16 Arızası Kalorifer devresi dönüş suyu sensör sorunudur.

Çözüm Kalorifer dönüş suyu sensöründe arıza olabilir. Bu durumda kablolarda da kopma, kısa dönem benzer biçimde durumlar söz mevzusu olabilmektedir. Ne olursa olsun servis yardımı alınmalıdır.

Alev Denetimi Sorunları

04 Arızası Alev sinyali yok sorunudur.

Çözüm Ateşleme problemi olarak da adlandırabiliriz. Bu benzer biçimde durumlarda aygıt 3 ateşleme denemesi yapar brülörde alev oluşmadığı için arızaya geçer. Eca Confeo Premix model kombinize gaz geldiğinden güvenli olmalısınız. Gaz girişleri açık ve dairenizde gaz var ise cihaza reset atabilirsiniz. Maksimum 3 resetleme uygulaması sonrasında da netice değişmez ise Eca Servisi yardımı almalısınız. Anakart, elektrotlar ya da gaz valfinde problem olabilir.

05 Arızası Alev kaybı sorunudur.

Çözüm Confeo Premix kombi çalışırken brülörde alev kaybı bulunduğunu belirtir. Bu benzer biçimde durumlarda aleti ilk olarak resetlemeye çalışın. Resetleme uygulamasını maksimum 3 kez yapın. Uygulama sonrasında problem düzelmez ise servisi aramalısınız.

11 Arızası Alev devresi sorunudur.

Çözüm Yanlış alev sinyali diye de bilinir. Gaz valfinin kapalı olmasına karşın brülörde alevin algılandığını belirtir. Bu benzer biçimde durumlarda aleti resetlemek gerekir. Resetleme peşinden düzelme olmaz ise Eca Servisi’ni aramalısınız. Gaz valfi, iyon elektrodu, kart arızası olabilir.

Elektrik Sorunları

32 Arızası Voltaj sorunudur.

Çözüm Şebeke voltajının 160 V’dan düşük bulunduğunu belirtir. Voltajlar düzelene kadar beklemelisiniz. Bekleme sonrasında düzelme olmaz ise Eca Servisi’ni arayın. Anakart düşük voltaj sebebi ile yanmış olabilir. Anakarta müdahale edilmesi ve probleminin çözümlenmesi adına servisi aramalısınız. Anakarta meydana getirilen müdahale sonrasında düzelme olur. Yalnız kombi regülatörü kullanmazsanız eğer bu problem tekrarlanabilir. Bu yüzden kombi regülatörü kullanmalısınız.

Su Basıncı & Akış Denetimi Sorunları

40 Arızası Düşük su tazyik sorunudur.

Çözüm Confeo Premix model kombide düşük su basıncı bulunduğunu belirtir. Döşem su basıncı düşük olduğundan aygıt bloke durumdadır. Confeo Premix model kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli ve ekrandaki hata kodu geçene kadar su basılmalıdır. Basıncın hangi değerde bulunduğunu görüntülemek için “ekranın üstündeki ufak düğme”ye bir kez basmanız yeterlidir. İşlemi yapamazsanız ya da işlem sonrasında düzelme olmaz ise servis yardımı alabilirsiniz.

42 Arızası Su akış denetim sorunudur.

Çözüm Kalorifer devresindeki su azca olduğunda, pompa ile ilgili problem olduğunda,  kablolar yerinden çıktığında bu problem yaşanabilmektedir. Bu durumda ilkin su basıncını deneyin. Su basıncı düşük ise su basın. Kalorifer devresinin giriş vanasının açık olduğundan güvenli olun. Sonrasında aleti resetleyin. Bu işlemlerden sonrasında düzelme olmaz ise kesinlikle Eca Servisi aramalısınız.

Gaz Valfi Sorunları

20 Arızası Gaz valfi devresi sorunudur.

Çözüm Arıza durumunda kombi çalışmaz. Bu durumda ya gaz valfi ya da anakart arızası vardır. Gene de teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

Öteki Problemler

24 Arızası Fan hız sorunudur.

Çözüm Fan hızının emek harcama limitlerinin dışına çıktığını belirtir. Bu benzer biçimde durumlarda problemi yerinde görüp tespit yapmak gerekir. Uzman servis yardımı almalısınız.

30 Arızası CRC- Uzman parametresi problemi.

Çözüm Cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

31 Arızası CRC-Güvenlik parametresi problemi.

Çözüm Hiçbir müdahalede bulunmadan servisi aramanız gerekir.

34 Arızası CRC-BCC-ID problemi.

Çözüm BCC nin kazan ile uyumlu olmadığını yada yanlış BCC takılı bulunduğunu belirtir. Eca Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

35 Arızası BCC yok.

Çözüm BCC nin takılı olmadığını ya da çıkartıldığını belirtir. Bu benzer biçimde arıza durumlarında uzman yardımı almalısınız.

36 Arızası CRC-BCC data sorunudur.

Çözüm Cihaza müdahale etmeyiniz ve servis yardımı alınız.

37 Arızası Değişik BCC yazılım sorunudur.

Çözüm Anakartın program yazılımı ile BCC yazılımının aynı olmadığını ya da denk olmadığını belirtir. Bu durumda servis yardımı alınmalıdır.

38 Arızası Hatalı BCC-ID numarası sorunudur.

Çözüm BCC kazan ile uyumlu olmadığında yada yanlış bir BCC takıldığında bu problem meydana gelir. Uzman Eca Servisi yardımı alınmalıdır.

39 Arızası Hatalı BCC montaj sorunudur.

Çözüm BCC nin montajında problem olduğunda ya da bir hata söz mevzusu olduğunda bu arıza durumu yaşanır. Bu durumda kesinlikle uzman yardımı alınmalıdır.

50 Arızası BCC aktivasyon sorunudur.

Çözüm BCC aktivasyon prosedürünün tamamlanmadığını belirten bir arıza kodudur. Harici sorunlarda cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

52 Arızası BCC kopyalama sorunudur.

Çözüm BCC aktivasyon prosedürü tamamlanamadığı için yaşanılan bir arıza durumudur. Cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan Eca Servisi’ni aramalısınız.

99 Arızası Sistem sorunudur.

Çözüm Anakart arızası olarak da bilinir. Aygıt bu durumda emek harcama yapmayacak ve bloke durumda olacaktır. Probleminin düzelmesi yada çözümlenmesi adına anakarta müdahale edilmesi gerekir. Bu işlem için de Eca Servisi’nden yardım almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x