Ferroli DIVAtech F24/F32 D Arıza Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Ferroli DIVAtech F32 D ve DIVAtech F24 D model hermetik kombiler için geçerlidir.

A01 Arıza Kodu Brülörde ateşleme yok.

Çözüm Gaz yokluğu sebebi ile meydana gelen arıza durumudur.

A02 Arıza Kodu Brülör kapalı olmasına karşın alev var.

Çözüm Bu arıza durumu iyonizasyon problemi olarak adlandırılabilir. Bu şekilde bir sorunda ilkin Reset düğmesine basarak kombinize reset atmalısınız. Resetleme işlemini de en fazla 3 kez yapabilirsiniz. 3 resetleme sonrasında arızada düzelme eğer olmazsa eğer; iyonizasyon elektrodu, gaz armatörü ya da anakart şeklinde mühim parçalarda problem olabilir. Arıza tespit ve onarımı için ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

A03 Arıza Kodu Aşırı ısı koruması devrede.

Çözüm Bu problem birçok sebeple yaşanır. Aygıt içindeki su sıcaklığı maksimum seviyeyi aşarsa eğer aşırı ısı koruması kısaca güvenlik termostatı devreye girer. Aygıt bloke şekilde kalır ve çalışmaz. Bu problemi yaşadığınız süre servis öncesi; Reset düğmesine basın ve kombinizi resetleyin. Döşem ve kalorifer vanalarının kapalı şekilde olmadığından güvenli olun. Kontroller neticesinde netice aynı ise; ana eşanjörün kireçlenmesi yada tıkanması, devir daim motorunun sıkışması, üç yollu vananın konum değiştiriyor olması ya da ortada kalması, sensör arızası, kart arızası, kalorifer filtresinin tıkanması, tesisatın tıkanması ya da tesisatta hava olması şeklinde durumlar söz mevzusu olabilir. Birçok sebep olabileceği için arıza tespiti ve çözümü için Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

F04/F07/A23/A24 Arıza Kodu Kart parametreleri problemi.

Çözüm Kart parametreleri yanlış girildiği süre ekranda beliren arıza kodlarıdır. Bu durumda kart parametrelerinin doğru şekilde ayarlanması amacı ile servisi aramanız gerekmektedir. Bu süre zarfında cihaza herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız.

F05 Arızası Kart parametreleri yanlış yada fan arızalı.

Çözüm Bu arıza durumunda cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan direk servisi aramalısınız. Kart parametreleri yanlış ise ayar yapılır ve problem çözümlenir. Fakat fan arızası söz mevzusu ise anakart ile ilgili bir arıza durumu da söz mevzusu olabilir. Bu yüzden işi uzmanına bırakmanız gerekmektedir.

A06 Arıza Kodu Ateşleme esnasında alev yetersizliği.

Çözüm Cihazın ateşleme yapması esnasında alevin kafi gelmediğini belirtir. Ilkin Reset düğmesine basarak cihaza reset atmalısınız. İşlem sonrası arıza durumunda düzelme olmuyor ise; gaz sistemi basıncı düşük olabilir, elektrotlarda, gaz valfinde ya da anakartta problem olabilir. Arıza tespit ve onarımı için uzman yardımı almanız gerekmektedir.

A09/A16/F50 Arıza Kodu Gaz valfinde anormallik durumu.

Çözüm Gaz valfi kablolarında ya da gaz valfinde problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaza hiçbir müdahalede bulunmayın ve ne olursa olsun çözüm mevzusunda uzman yardımı almalısınız.

F10 Arıza Kodu Çıkış sensör 1 hatası.

Çözüm Sensörün hasarlı olması, sensör kablolarında problem olması sebebi ile yaşanabilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmemeli ve ne olursa olsun uzman desteği almalısınız.

F11 Arıza Kodu Sıcak su devresi sensör hatası.

Çözüm Sıcak su alınmasına destek olan sensörde problem olabileceğini belirtir. Sensör kablolarında problem da olabilmektedir. Bu yüzden cihazınızı müdahalede bulunmadan Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

F14 Arıza Kodu Çıkış sensörü 2 hatası.

Çözüm Sensörün hasarlı olduğu, sensör kablolarında kopma-kısa dönem olduğu yada sensör borularında rutubet olduğu durumlarda bu problem yaşanır. Bu şeklinde arıza durumlarında teknik açıdan yapılması ihtiyaç duyulan uzman desteği almaktır.

F20 Arıza Kodu Yanma kontrolü problemi.

Çözüm Bu şeklinde arıza durumlarında atık gaz sisteminde problem olabileceğini anlayabiliriz. DIVAtech F32 D ve DIVAtech F24 D model kombiler hermetik olduğundan bacası olmaz. Dışarı uzanan hava akım borusu vardır. Bu hava akım borusunun yerinden çıkması, ebatının uzun olması şeklinde durumlarda, fan arızasında, prosestat arızasında ya da anakart arızasında bu problem yaşanabilir. Kullanıcı olarak cihaza kesinlikle bir müdahalede bulunmadan arızanın teşhis edilerek onarılması için Ferroli Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

F34 Arıza Kodu Besleme gerilimi 180 V altında.

Çözüm Doğrusu aygıt düşük voltaj problemi veriyor anlamına gelir. Bu cihaza gelen voltajın düşük olduğu anlamına gelir. Bu arıza durumunda voltaj düzelene kadar beklemenizi önereceğiz. Resetleme de dahil olmak suretiyle hiçbir müdahaleyi gerçekleştirmemeniz gerekir. Bekleme sonrasında arıza durumunda düzelme eğer olmazsa eğer anakart arızası söz mevzusu olabilir. Bu durumda arızanın çözümlenmesi için servis yardımı almalısınız. Anakarta müdahale edilerek arıza çözümlenir sadece voltaj problemi gene yaşanabilir. Buna karşı da önlem amacı ile Kombi Regülatörü aleti kullanmanız şarttır.

F35 Arıza Kodu Şebeke frekansı düzgüsel değil.

Çözüm Elektrik şebekesi ile ilgili bir problem bulunduğunu belirtir. Bir süre kadar beklemelisiniz. Arıza durumunda düzelme olmuyor ise servisi arayarak yardım almalısınız.

F37 Arıza Kodu Sistem su basıncı düşük.

Çözüm Tesisatta bulunan su değerinin 1 bar altında bulunduğunu anlatır. Doğrusu sisteme kafi dereceye kadar su basmak gerekir. DIVAtech F32 D ve DIVAtech F24 D model kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açmalı tazyik kıymetini 1,5 e getirmelisiniz. Arıza durumu bu şekilde çözümlenecektir. İşlemden sonrasında doldurma musluğunu açık bırakmayın. Problem düzelmezse Reset düğmesine basın. Arıza sıkça yaşanır, işlem sonrasında da problem düzelmiyor yada işlem yapılamıyor ise servisi arayabilirsiniz.

F39 Arıza Kodu Harici sensör problemi.

Çözüm Isı akışı aktivasyonundan sonrasında sensör bağlantısının kesildiğini belirtir. Bu arıza durumunda sensörde problem olabilir, sensör bağlantılarında problem olabilir. Net arıza teşhis ve onarımı için servis yardımı almalısınız.

A41 Arıza Kodu Sensör konumlandırma problemi.

Çözüm Çıkış sensörü ya da sıcak su sensörü boru ile bağlantılı değilse, bağlantıda kesinti durumu söz mevzusu ise bu problem yaşanır. Sensör konumlandırılmasında problem var denilebilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından servis yardımı almanız gerekmektedir.

F42 Arıza Kodu Isıtma sensöründe problem.

Çözüm Isıtma sensörü arızalı olduğunda, sensör borularında rutubet, sensör bağlantılarında sorun olduğunda bu sorunla karşı karşıya gelirsiniz. Arızanın yerinde teşhis edilerek onarılması açısından Ferroli Servisi yardımı almanız gerekir.

F43 Arıza Kodu Eşanjör koruması devrede.

Çözüm Sistemde su devir sürekli olmadığı süre ya da sistemde hava olduğu süre bu problem yaşanır. Bu şeklinde arıza durumlarında arızanın teşhis edilip çözümlenmesi için servis yardımı almanız gerekmektedir.

A51 Arıza Kodu Uygunsuz yanma.

Çözüm Atık gaz tahliye problemi olarak adlandırabiliriz. Hava akışında bir problem vardır ve aygıt atık gazı dışarı gönderemiyordur. Bu şeklinde durumlarda baca denetim edilmelidir. DIVAtech model kombiler hermetik olduğundan bina bacasına bağlı çalışmaz. Atık gaz sistemi fan ile sağlanır. Bu yüzden fan, anakart, prosestat şeklinde parçalarda problem olabilir. Kati bir arıza tespiti ve onarımı için ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x