Ferroli Domicompact Arıza Kodları

Sayfamızda sunacağımız arıza kodları Domicompact F 24D-F30D / Domicompact F 24-F30 ve Domicompact F 24B-F30B model kombiler için geçerlidir.

F1 Arızası Brülörde ateşleme yok.

Çözüm Kullanıcı olarak ilkin gaz kontrolü sağlayın. Dairenizdeki gaz girişlerini (gaz vanalarını) deneyin. Gaz vanalarının hepsi açık durumda olmalıdır. Kapalı ise açın. Netice aynı ise aleti birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrasında da eğer düzelme durumu olmuyor ise; elektronik kart, gaz grubu, iyonizasyon ve ateşleme çubuklarında problem olabilir. Kesinlikle Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

F2 Arızası  Brülörde yanma olmamasına karşın alev var.

Çözüm  Bu probleminin en temel sebeplerinden biri elektronik kart arızasıdır. Öteki olası sebep ise iyonizasyon elektrodu sorunudur. Bunun yanı sıra problem gaz grubu ile ilgili da olabilmektedir. Ilkin birkaç resetleme işlemi deneyin. Netice alamıyorsanız ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

F3 Arızası  Güvenlik termostat sorunudur.

Çözüm Bu şeklinde durumlarda ilkin kombi altında bulunan kalorifer döşem vanalarını denetim etmenizi öneriyoruz. Vanaları kapalı görürseniz eğer ne olursa olsun açın. Dairede minimum 3 petek vanasının açık olduğundan güvenilir olun. Mesele hala devam etmekte ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza durumunda gene bir düzelme olmaz ise; tesisatta hava olabilir, pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyordur, üç yollu vana ortada bir yerde kalıyordur, sensör arızalı olabilir, kart arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalıdır ya da ana eşanjör kireçlenmiş yada tıkanmış olabilir. Birçok sebep sıralanacağı için soruna yerinde müdahale etmek gerekir. Kesinlikle servisi arayınız.

F5 Arızası Hava tazyik anahtarı sorunudur.

Çözüm Bacanın yerinden çıkmış olduğu durumlarda, fan, prosestat ya da elektronik kart şeklinde mühim parçaların arızalandığı durumlarda bu problem karşımıza çıkabilmektedir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir uygulama ya da işlem bulunmaz. Arızanın onarılması ve probleminin çözümlenmesi adına Ferroli Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

F7 Arızası Kalorifer sensörü sorunudur.

Çözüm Bu şekilde bir hata kodu aldığınızda kaloriferleriniz ya asla ısıtmaz ya da beklediğiniz sıcaklıkta olmaz. Bu arıza durumunda kalorifer ısı algılayıcı sensörde kısaca ntc dediğimiz parçada problem var anlamına gelir. Bu parçanın arızalı olması haricinde; kablolarda kısa dönem ya da kopma da söz mevzusu olabilir. Borularda nemlenme durumu olabilir. Yardımları servis ekiplerinden almalısınız.

F9 Arızası Sıcak su sensör sorunudur.

Çözüm Bu durumda kullanıcı olarak sıcak su problemi yaşarsınız. Su ya asla sıcak akmaz ya da ara sıra soğumaya geçer. Zira sıcak su algılayıcı sensör adını verdiğimiz ntc de oluşan arızayı belirtir. Ntc nin yanı sıra kablolarda kısa dönem ya da kopma, borularda nemlenme olduğu vakit da bu problem yaşanabilir. Teknik açıdan yardım amacı ile servisi aramalısınız.

F37 Arızası Düşük sistem tazyik sorunudur.

Çözüm Domicompact model kombilerin genelinde karşılaşılan sık arızalardan biridir. Sistem su ile çalıştığından su azaldığında bu problem yaşanabilmektedir. Domicompact model kombinin sol alt tarafında siyah doldurma musluğu bulunduğunu görmüş olacaksınız. Sola doğru çevirin ve açın. Kombiden su sesi gelecek ve paneldeki göstergeyi (tazyik göstergesini) takip ederseniz eğer yükselme bulunduğunu görmüş olacaksınız. Bu şekilde basıncı 1 ile 2 arasına gelecek şekilde ayarlayın. İdeal konuma vardığında ekrandaki F37 hata kodu silinecektir. Aygıt çalışmaya devam edecektir. Düzelme olmaz ise resertleme işlemi yapın. Gene de netice alamadıysanız yada işlemi yapamadıysanız Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x