Ferroli Domicondens Arıza Kodları

Sayfamızda sunacağımız bilgiler Ferroli Domicondens F24/F28 yoğuşmalı kombi modelinde geçerlidir.

A01 Arızası Ateşleme yok.

Çözüm Cihazın hiçbir koşulda ateşleme yapmadığını belirtir.

A02 Arızası Brülör kapalı iken alev var.

Çözüm Bu durumda ilk olarak kombiyi resetleyin. Maksimum 3 resetleme işlemi yapın. Probleminin düzelmediği durumda servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta yada gaz grubunda problem olabilir. Net teşhis sadece yerinde yapılacağından servis çağırmanızı öneriyoruz.

A03 Arızası Aşırı ısı koruması devrede.

Çözüm Bu arıza durumunda ilkin aygıt petek konumunda ise petek vanalarının kapalı olmadığından güvenli olun. Kombi altındaki kalorifer gidiş-dönüş boruları üstündeki vanaların açık olduğundan güvenli olun. Aleti birkaç kez resetleyin. Müdahale sonrasında da problem yaşanıyor ise servis yardımı alın. Ana eşanjörde, üç yollu vanada, sirkülasyon pompasında problem olabilir, sensör yada kart arızası olabilir, döşem tıkalı yada kalorifer dönüş borusu içindeki filtre tıkalı olabilir. Net teşhis ve çözüm için Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

F05 Arızası Prosestat problemi.

Çözüm Bu durum hava tazyik swich (prosestat) kontağının açık bulunduğunu gösterir. Fanı açmasına karşın 20 saniye süresince kontaklarını kapatmadığını belirtir. Fan, prosestat yada anakart arızalı olabilir. Servis yardımı alınmalıdır.

A06 Arızası Ateşleme sonrasında alev yetersizliği.

Çözüm Cihazın ateşleme yapmasının derhal sonrasında alevin kafi gelmediğini belirten arıza kodudur.

F10 Arızası Çıkış sensörü 1 problemi.

Çözüm Sensör arızası olarak da bilinebilir. Kablolarda kısa dönem olması ya da kablolarda kopmanın olma durumu da bu problemi meydana getirebilir. Ek olarak borularda nemlenme olması da problemi yaşattırır. Bu durum karşısında kesinlikle servisi aramalısınız.

F11 Arızası Sıcak su devresi sensör problemi.

Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza kodudur. Bu durumda sıcak su sensörü arızalı olabilir. Sensör problemininin yanı sıra cihazın kablolarında kopma yada kablolarında kısa dönem durumu da olabilir. Borularda nemlenme olduğu süre da bu problem yaşanabilir. Hem kati tespit hem de çözüm için servis yardımı almalısınız.

F14 Arızası Çıkış sensörü 2 problemi.

Çözüm Sensörün kablo tesisatında problem var ise kısaca kablolarında kopma ya da kısa dönem durumu söz mevzusu ise bu problem yaşanır. Yada sensör arızası da meydana gelmiş olabilir. Çözüm istiyorsanız bu sorundan kurtulmak adına servisi aramalısınız.

F34 Arızası Besleme gerilim problemi.

Çözüm Bu durumda cihaza gelen şebeke voltajının 170 V dan azca bulunduğunu belirtir. Doğrusu düşük gelen voltaj sebebi ile aygıt çalışmıyordur. Kısa süreliğine beklemelisiniz. Bu bekleme sonrasında eğer düzelme olmadı ise kesinlikle servis yardımı almalısınız. Cihazın elektronik kart şeklinde mühim olan bir parçası hasar görmüş ya da arızalanmış olabilir. Servis talep ederseniz bu problem çözümlenebilir. Fakat gene de bu problemi bir kez daha yaşamamak adına kombi regülatörü aleti kullanmalısınız.

F35 Arızası Şebeke frekansı düzgüsel değil.

Çözüm Elektrik şebekesinde problem bulunduğunu belirten arıza kodudur. Ferroli Servisi’ni arayarak yardım almalısınız. Cihaza müdahaleniz söz mevzusu olması imkansız. Elektrik sistemi denetim edilmeli ve problem çözümlenmelidir.

F37 Arızası Sistem su basıncı düşük.

Çözüm Kombide yetersiz su basıncı anlamını taşıyan arıza kodudur. Domicondens model kombiye su basmak için sağ alt bölümde yer edinen mavi uzun parçayı sağa çevirmelisiniz. Bu parça doldurma musluğudur. Sağa çevirdiğiniz an su sesi gelir ve su dolumu adım atar. Ekrandaki F37 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin. Ekranda aşama belirdiğinde doldurma musluğunu tekrardan sola çevirerek kapatın. Problem düzelmiş olacaktır. İşlemi yapamadıysanız yada ekrandaki F37 arıza kodu silinmiyor ise kesinlikle servis yardımı almalısınız.

A41 Arızası Sensörlerin konumlandırılması problemi.

Çözüm Çıkış sensörünün ya da sıcak su sensörünün boru ile bağlantısının olmadığını kısaca bağlantısının kesildiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör doğru konumlandırılmamış ya da arızalı ve bu sebeple muntazam çalışmıyor olabilir. Servis müdahalesi gerekeceği için kesinlikle Ferroli Servis’ini arayarak yardım almalısınız.

F42 Arızası Isıtma sensöründe anormallik.

Çözüm Bir nevi sensör problemi olarak adlandırabiliriz. Bu durumda sensör arızalı bulunduğunu için parça değişimi gerekmektedir. Sensör arızasının yanı sıra sensör borularının nemlenmesi, sensör kablolarında kopukluk olması, kısa dönem olması durumlarında da bu problem yaşanabilir. Net tespit için problemi yerinde görmekte fayda vardır. Uzman yardımı almalısınız.

F43 Arızası Eşanjör koruması devrede.

Çözüm Sistemdeki suyun devir daim olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda bir nevi kombinin sirkülasyon yapmadığını belirtebiliriz. Pompa arızası olarak adlandırmak da mümkün olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için servis talebinde bulunmalısınız.

F50 Arızası Modureg problemi.

Çözüm Kablo tesisatında problem olabileceğini özetleyen arıza kodudur. Bu durumda kablolarda kopma durumu meydana gelmiş olabileceği için servis müdahalesi gerekmektedir. Ferroli Servisi’ni arayarak yardım talep edebilirsiniz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x