Ferroli DOMIproject F24 Arıza Kodları

Kırmızı Süratli Yanıp Sönüyor, Yeşil-Sarı Yanmıyor Ateşleme problemi.Çözüm Dairede gaz olmadığı ya da cihaza gaz gelmediğini belirten arıza durumudur. Bu durumda gaz kontrolü sağlamalısınız. Dairede gaz girişlerine bakmalı (gaz vanalarını denetim etmeli kapalı ise açmalısınız) gaz var ise aleti resetlemelisiniz. Problem eğer gene de devam eder ise cihazda mesele olabilir. Bu durumda servisi aramanız gerekmektedir. Cihazın elektronik kartı ile beraber gaz valfinde mesele olabilir. Bunun yanı sıra iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında mesele da olabilir. Bu durum karşısında kesinlikle servis desteği almanız gerekmektedir.

Yeşil Yanmıyor, Sarı Yanıyor, Kırmızı Yanıp Sönüyor Limit problemi.

Çözüm Aygıt su sıcaklığında ani artış bulunduğunu ve cihazın aşırı ısınma problemi sebebi ile bloke bulunduğunu belirtir. Bu durumda ilkin kombi altındaki kalorifer gidiş ve dönüş hattına ilişik olan borulardaki vanaları deneyin, kapalı durumda ise vanaları açın. Petek konumunda mesele yaşandı ise petek vanalarına bakın, kapalı ise açın. Son olarak kombiyi resetleyin. Netice değişmiyorsa eğer; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde mesele olabilir, sensör arızası olabilir, kart arızası olabilir, döşem tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir yada pompa sıkışmış olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

Yeşil Yanıyor, Sarı ve Kırmızı Yanmıyor Brülör kapalı, alev devam ediyor.

Çözüm İyonizasyon problemi olarak adlandırdığımız arıza durumudur. Bu durumda birkaç kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Reset sonrasında da mesele düzelmiyor ise servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz armatöründe mesele olabilir. Net teşhis ve müdahale adına servisi aramalısınız.

Yeşil Yanıp Sönüyor, Sarı-Kırmızı Yanmıyor Hava tazyik swichi problemi.

Çözüm Hava swichi olarak adlandırdığımız prosestat; fanı açtıktan sonrasında 60 saniye içinde kontaklarını kapatmıyor. Prosestat kontakları açık kalmış olduğu için prosestat arızalı olabilir. Bunun yanı sıra mesele fan yada elektronik kartta olabilir. Hava akışına destek olan hava akım borusu (dışarı uzanan boru) tıkalı ya da ebatları yanlış (uzun yada kısa) olabilir. Net tespit ve çözüm için kesinlikle servis aranılmalı ve yardım talep edilmelidir.

Sarı Yanıp Sönüyor, Yeşil ve Kırmızı Yanmıyor Düşük su tazyik uyarısı.

Çözüm Bu durumda cihazın suyunun azca bulunduğunu ve düşük su basıncı ile çalışmayacağını anlayabiliriz. Bu şekilde bir durumda aygıt esasen verim sağlamayacaktır. Cihaza su basmanız gerekmektedir. DOMIproject F24 kombide sağ alt tarafta mavi uzun bir parça görmüş olacaksınız. Parça doldurma musluğudur ve sağa çevirdiğinizde açılır. Açıldığı vakit su sesi gelir. Açık oturum üstündeki ledler düzelene kadar işlemi devam ettirin. Problem düzeldiğinde doldurma musluğunu sola çevirerek kapatın. İşlemi yapamadıysanız servisi aramalısınız.

Sarı ve Kırmızı Yanıp Sönüyor, Yeşil Yanmıyor Çıkış sensör problemi.

Çözüm Kombide bu şekilde bir mesele yaşanıyor ise kalorifer sensör arızası var anlamına gelir. Kablolarda kopukluk yada kısa dönem var ise ek olarak borularda nemlenme var ise gene bu mesele yaşanabilir. Kati olarak probleminin tespiti ve müdahalesi için kesinlikle siz değerli üyelerimizin Ferroli Kombi Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

Yeşil ve Sarı Yanıp Sönüyor, Kırmızı Yanmıyor Sıcak su sensör problemi.

Çözüm Bu durumda kesinlikle sıcak su elde edemezsiniz. Yada kombi suyu beklediğiniz şekilde ısıtmaz. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında mesele olabilir. Bunun yanı sıra sensör borularında nemlenme olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

Sarı-Kırmızı Yanıp Sönüyor, Yeşil Yanmıyor Eşanjör koruması devrede.

Çözüm Bu durumda sirkülasyon sağlanmıyor yada sistem hava yapmış diyebiliriz. Eşanjör bu sebeple korumaya geçmiş. Sistem denetim edilir. Hava yapmış ise havası alınır. Pompada mesele var ise değişimi yada tamiri ile mesele çözümlenir. Ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x