Ferroli Fereasy Arıza Kodları

Makalemizde Ferroli Işık FEReasy F 24 model kombilerde karşılaşılan arıza kodları, açıklamaları ve çözümleri sunulmuştur.

Kırmızı Süratli Yanıp Sönüyor, Yeşil ve Sarı Yanmıyor Gaz yokluğu problemi.

Çözüm Bu durumda cihaza gaz gelmiyor anlama gelir doğrusu kombi ateşleme yapmıyor. Gaz kontrolü sağlamanız gerekmektedir. Gaz girişleri düzgüsel ise doğrusu gaz vanaları açık olup konut içinde gaz var ise aleti resetlemeniz gerekmektedir. Reset sonrasında da eğer düzelme durumu olmaz ise servis talep etmeniz gerekmektedir. Cihazın elektrotların kablolarında, gaz valfinde ya da ana kartında mesele olabilir. Fereasy Kombi Servisi ekipleri tespit sonrası çözüm elde edecektir.

Kırmızı Işık Yanıyor, Yeşil-Sarı Yanmıyor Aşırı ısınma koruması.

Çözüm Ilk olarak kombi tesisatında su olduğundan güvenilir olun. Kombi kış konumunda iken bu mesele yaşandı ise petek vanalarına bakın, kapalı ise açın. Kombi altındaki döşem vanaları kapalı ise ne olursa olsun açın. Sonrasında resetleme işlemi yapın Mesele hala devam etmekte ise bu durumda ne olursa olsun servis yardımı alın. Ana eşanjörde kireçlenme olması yada tıkanması, üç yollu vanada mesele olması, pompanın emek verme esnasında sıkışması, sensör arızası, kart arızası, tesisatın tıkalı olması yada kalorifer filtresinin tıkanması şeklinde durumlarda bu mesele yaşanabilir. Uzman yardımı alırsanız net tespit ve müdahale yerinde yapılacaktır.

Yeşil Işık Yanıyor, Sarı-Kırmızı Yanmıyor Brülör kapalı sadece alev var.

Çözüm Bu durumda cihazın elektrotları ya da kartı arızalı olabilmektedir. Yada gaz armatöründe de mesele olabilir. Ilk olarak cihaza birkaç reset uygulaması yapın. Resetleme sonrasında düzelme olmaz ise ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

Yeşil Süratli Yanıp Sönüyor, Sarı-Kırmızı Yanmıyor Prosestat kapanmıyor.

Çözüm Bu mesele prosestat kontak kapatmadığında yada arızalı olduğunda, elektronik kart ya da fanda mesele olduğunda yaşanır. Net tespit ve çözüm için yerinde görmek ve müdahale etmek gerekir.

Sarı Süratli Yanıp Sönüyor, Yeşil-Kırmızı Yanmıyor Döşem basıncı yetersiz.

Çözüm Tesisattaki su basıncının sıfırlandığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tesisata yeteri kadar su basmanız gerekmektedir. Fereasy model kombilerin sağ alt kısmında mavi uzun bir parça görmüş olacaksınız. Parça sağa çevrildiğinde açılır! Kombiden su sesi duyarsınız tazyik kıymeti 1,5 a geldiği vakit işlemi sonlandırın, mesele düzelecektir. Düzelme olmadığı durumda resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlemi yapamadıysanız yada yapmanıza karşın mesele devam ediyor ise bu durumda ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

Sarı Yanıyor, Kırmızı Süratli Yanıp Sönüyor, Yeşil Yanmıyor Gidiş ntc problemi.

Çözüm Bu durumda kalorifer sensör arızalı olabilir, kablolarda bir kopma durumu ya da kablolarda kısa dönem problemi yaşanıyor olabilir. Ek olarak kalorifer ntc borularında nemlenme olabilir. Bu durum karşısında servisi aramanız kati çözüm elde edecektir.

Yeşil Yanıyor, Sarı Süratli Yanıp Sönüyor, Kırmızı Yanmıyor Sıcak su ntc problemi.

Çözüm Kombide bulunan sıcak su sensöründe mesele olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Bu durumda diyebiliriz ki cihazın sensörü arızalı olabilir. Sensör arızasının yanı sıra kablolarda kopma ya da kısa dönem problemi yaşanıyor da olabilir. Ve bunun yanı sıra sensör borularında nemlenme de olabilir. Net tespit ve çözüm için ne olursa olsun servisi aramalısınız.

Sarı ve Kırmızı Işık Süratli Yanıp Sönüyor Değişiklik yapma ünitesi koruma müdahalesi.

Çözüm Tesisatta suyun dolaşmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tesisatta hava olabilir ya da cihazın sirkülasyon pompası arızalı olabilir. Arızasının kati tespiti bununla beraber çözümü için ne olursa olsun Ferroli Servisi’ni arayarak yardım talep etmeniz gerekmektedir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x