Maktek Ruby LCD Arıza Kodları

E1 Arıza Kodu Baca arızası anlama gelir.

Çözüm Bacalı modellerde baca çekişi denetim edilmelidir. Baca tıkalı ise ya da çekmiyorsa temizliği yapılmalıdır. Baca sensörü arızası olabileceğinden parça denetim edilmeli problem var ise eğer parçanın değişimi yapılmalıdır. Hermetik modellerde ise fan, prosestat yada elektronik kart arızası olabileceğinden parçalar denetim edilmeli, arızalı parçalar değiştirilmelidir. Bu mevzuda ne olursa olsun uzman yardımı almanız gerekir.

E2 Arıza Kodu Isıtma derecesini tespit eden devrede problem var.

Çözüm Kalorifer sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Arıza tespiti ve onarımı için ne olursa olsun servis çağırmalısınız.

E3 Arıza Kodu Sıcak su derecesini tespit eden devrede problem var.

Çözüm Sıcak su sensöründe sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu Isı yüksek.

Çözüm Kombide aşırı ısınma problemi bulunduğunu belirten arıza kodudur. Bu benzer biçimde durumlarda ısıtma valfi denetim edilmelidir. Tıkalı ise müdahale edilmelidir. Kombi kış konumunda ise kalorifer vanaları açık olmalıdır. Kombi altındaki vanalar da açık olmalıdır. Buna karşın sorunda düzelme olmaz ise ne olursa olsun uzman yardımı alınmalıdır.

E6 Arıza Kodu Ateşleme gerçekleşmiyor.

Çözüm Ilk olarak gaz kontrolü yapın. Kombiye gaz gelip gelmediğine bakın. Gaz geliyorsa ve gaz geldiğinden eminseniz servis öncesi kombinizi resetleyin. Arıza düzelmezse resetleme işlemini birkaç kez daha yine edebilirsiniz. Arızada gene bir düzelme durumu olmaz ise gaz valfinde, elektronik kartta ya da elektrotlarda problem olabilir. Arızanın çözümlenmesi açısından servis çağırmanız gerekmektedir.

E7/Eb Arıza Kodu Gaz borusu problemi.

Çözüm Sistemin tertipli ateşleme sinyali tespit edemediğini belirtir. Bu benzer biçimde durumlarda ateşleme işlemi başarıya ulaşmış bir halde gerçekleşemez ve alev söner. Servis öncesi kombiye birkaç reset atın. Resetleme sonrasında arızada düzelme eğer olmazsa eğer ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

EP Arıza Kodu Isıtma borusu arızası.

Çözüm Isıtma borusu denetim edilmelidir. Arızanın hem tespiti hem de çözümü için servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x