Vaillant Vuw Plus Kombiye Su Basma

Vaillant Vuw Plus Kombiye Su Doldurma

Vaillant Vuw Plus kombilerde ekranda F_22 arıza kodu gördüğünüzde tesisat basıncının düşük olduğunu, cihazın kuru yanma yaptığını anlayabilirsiniz.

Vaillant Vuw Plus Kombiye Nasıl Su Basılır?

Kombiye su basmak için önce doldurma musluğunu bulmanız gerekir. Doldurma musluğu kombi tesisatına su basma, tesisat su basıncını artırma-yükseltme görevinde olan tek parçadır.

  • Öncelikle kombinin alt kısmına doğru eğilerek bakın.
  • Orta kısımlara doğru baktığınızda görselde doldurma musluğu işaretlenmiştir.
  • Bazı modellerde anahtar yer alır, anahtar görseldeki gibi takılıdır ve direk çevrilerek işlem yapılır. Bazı modellerde bu anahtar yoktur, daha doğrusu kaybolmuştur, işlemi yapmak için tornavida gerekebilir. (videoda anlatılmıştır)
  • Görseldeki gibi anahtar varsa bu anahtarı sol tarafa doğru yavaşça çevirin. Su sesi duymanız gerekir. Su sesi duyduğunuzda işlem yapılıyor demektir. Su sesini duyduğunuz anda panelin sağında yer alan yuvarlak bar göstergesini takip edin, yükselme olacak.
  • Bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar işlemi durdurmayın. Bu değere geldiğinde ise işlemi sonlandırın ve çevirdiğiniz anahtarı yeniden sağa doğru çevirerek kapatın.
  • Anahtar yoksa uygun uçlu bir tornavida ile bu kısımda yer alan metal bölümü sola çevirerek de aynı işlemi uygulayabilir, işlem sonrası yeniden kapatabilirsiniz.

Kombi basıncını bu şekilde yükseltmiş olursunuz ve işlem sonrası kombiniz çalışmaya devam eder.

Ancak işlemi yapamadığınız her durumda, sorunun devam ettiği her durumda ve karşınıza çıkan her tür aksaklıkta mutlaka servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x