Viessmann Vitodens 222 Arıza Kodları

OF Arıza Kodu Bakım gereksinimi.Çözüm Vitodens 222 kazan bu uyarı kodunu veriyor ise cihazın periyodik bakıma ihtiyacı var anlama gelir. Bakım mevzusunda yardım almak için Viessmann Servisi’ni aramalısınız.

10/18 Arıza Kodu Dış hava sensör arızası.

Çözüm Dış havanın ısı derecesini denetim etme bununla beraber kazana bildirme görevinde olan hava sensöründe temassızlık ya da kısa dönem problemi olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirir. Bu durumda Viessman Servisi’ni arayarak yardım alınız. Dış hava sensörü olmayan kazanlarda da bu problem yaşanabilir. Bu durumda sorun elektrik devresindedir. Net teşhis ve çözüm için servisi aramalısınız.

20/28 Arıza Kodu Sistemin gidiş ısı sensöründe problem.

Çözüm Gidiş ısı sensöründe arıza, sensör kablolarında temassızlık ya da kısa dönem olduğu durumlarda kazan ekranında bu arıza kodları belirmektedir. Bu durumda Viessmann Servis’inden yardım almalısınız.

30/38 Arıza Kodu Kazanının ısı sensöründe problem.

Çözüm Isı sensörü arızalı olduğunda, sensör kablolarında ya temassızlık ya da kısa dönem olduğunda bu problem yaşanabilir. Bu durumda tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

40/48 Arıza Kodu Karışım vanalı ısıtma devresi gidiş ısı sensör problemi.

Çözüm Sensörün arızalı olma durumlarında yada sensör kablolarında ya kısa dönem ya da temassızlık olduğunda ekranda bu arıza kodları belirmektedir. Bu durumda probleminin çözümlenmesi açısından servis yardımı almalısınız.

50/58 Arıza Kodu Boyler ısı sensöründe arıza.

Çözüm Boyler ısı sensöründe arıza, kablolarında kısa dönem kopma, borularında nemlenme olduğunda bu problem yaşanır. Bu durumda ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

51/59 Arıza Kodu Çıkış ısı sensöründe arıza.

Çözüm Çıkış ısı sensöründe problem olması sebebi ile sıcak suyun hazır olmadığını belirten arıza kodudur. Sensör kablolarında temassızlık yada kısa dönem durumu da söz mevzusu olabileceğinden net teşhis ve müdahale için servisi aramalısınız.

A7 Arıza Kodu Kullanım ünitesinde sorun.

Çözüm Kullanım ünitesinde problem olduğu vakit ekranda beliren arıza kodudur. Cihaza müdahale etmeksizin Viessmann Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

A8 Arıza Kodu Pompa problemi.

Çözüm Devirdaim görevindeki pompada problem olduğunda ya da en düşük debi değerlerine erişemediğinde ekranda bu uyarı kodu belirmektedir. Probleminin ortadan kalkması açısından Viessmann Servisi’ni arayarak yardım almalısınız.

A9 Arıza Kodu Karışım vanalı ısı devresi devredeyken brülör alt ısı kuvvetinde.

Çözüm Bir tek bir karışım vanasız ısı devresi devredeyse bu durumda brülör kilitli bloke konumuna gelmektedir. Pompa kilitlenmiş ve görevini yapmıyor olabilir. Bu durumda Viessmann Servisi’ne ulaşmalı yardım almalısınız.

B0 Arıza Kodu Baca gazındaki sıcaklığı ölçme görevinde olan sensörde problem.

Çözüm Baca gazı sensöründe arıza yada sensör kablolarında kısa dönem olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirmektedir. Sensör değişimi gerekebileceği için Viessmann Servisi’ni aramalısınız.

B1/B5 Arıza Kodu Teslimat işlevine nazaran kullanım ünitesinde kontakt aksaklığı.

Çözüm Kullanım ünitesinde kontakt kopukluğu olduğunda ya da dahili arıza olduğunda ekranda bu uyarı kodlarından biri belirmektedir. Bu durumla ilgili yardımları Viessmann Servisi’nden almalısınız.

B4 Arıza Kodu Kazanın sıfır aşama dış hava ısısına nazaran dahili hata oluşmuş.

Çözüm Bu şekilde bir durumda direk olarak Viessmann Servisi’ni aramalı cihazın çözümünü sağlamalısınız.

B7 Arıza Kodu Kazanın kodlama fişinde sorun.

Çözüm Bu durumda Viessmann Servisi ile görüşmeniz yardım almanız gerekmektedir.

B8 Arıza Kodu Baca gazı ısı sensöründe problem.

Çözüm Baca gazı ısı sensörü arızalı olduğunda, sensör kablolarında temassızlık olduğunda bu problem yaşanabilir. Çözüm odaklı servis yardımı almanız gerekmektedir.

bA Arıza Kodu Karışım vanalı ısı devresi m2 si bağlantı setinde kontakt problemi.

Çözüm Mevzu hakkında ihtiyaç duyulan yardımı almak için servis çağırmalısınız.

bc Arıza Kodu Isıtma devresi 1-2 kumanda oda termostatıyla kontakt problemi.

Çözüm Oda termostatı ile ilgili yada kazan ile ilgili problem olabilir. Net teşhis ve çözüm için ne olursa olsun servisi arayın.

bE Arıza Kodu Oda termostatından sinyal alınamıyor.

Çözüm Bu durumda termostat ayarlarının yapılması gerekebilir ya da oda termostatında problem olabilir. Net teşhis ve çözüm için servisi aramalısınız.

bF Arıza Kodu Lon kontakt modülünde hata.

Çözüm Lon kontakt modülünde problem bulunduğunu belirten arıza kodudur. Probleminin çözümlenmesi için Viessmann Servisi’ni aramalısınız.

c4 Arıza Kodu Open Therm ek bağlantı orantısı elde eden modül ile kontakt problemi.

Çözüm Cihaza müdahalede bulunmaksızın ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

c5 Arıza Kodu Devirdaim pompa problemi.

Çözüm Kazanın sirkülasyonunu elde eden pompasında problem bulunduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda sizin direk olarak Viessmann Servisi’ni aramanız yardım istemeniz gerekmektedir.

C6 Arıza Kodu Isı devresi 1 ve 2 deki devir kontrolü harici ısı devresi.

Çözüm Bu durumda Viessmann Servisi’ni arayarak mevzu hakkında yardımlar almalısınız.

Cd Arıza Kodu Vitocom 100 de kontakt problemi.

Çözüm Kazanın tüm ısıtma devresi ve ayarlarının uzaktan web aracılığı ile denetim edilmiş olduğu kontakt ara biriminde kontakt problemi bulunduğunu belirtir. Bağlantılarda yada üründe problem olabilir. Kesinlikle servis yardımı alın.

CE Arıza Kodu Harici ek bağlantı elde eden modül ile kontakt kesikliği.

Çözüm Servisi arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.

Da Arıza Kodu Denetim işletme devresi oda sıcaklığından bağımsız devrede.

Çözüm Bu durumda karışım vanasız ısı devresi, 1 ya da 2 nin ısı sensöründe kısa dönem oluşmuş diyebiliriz. Sizin direk olarak Viessmann Servisi kontakt hattını aramanız gerekmektedir.

Dd Arıza Kodu Oda ısısından bağımsız ısıtma devresi 1 yada 2 ısı sensör kesintisi.

Çözüm Bu mevzuda ihtiyaç duyulan yardımları Viessmann Servisi’nden almalısınız.

E4 Arıza Kodu Besleme gerilim problemi.

Çözüm Bu durumda bir süre kadar bekleyin. Voltajlar düzene girdiğinde problem çözümlenebilir. Uzun süre beklediniz fakat netice aynı ise bu durumda servisi arayın. Kart yanmış yada arızalanmış olabilir. Servis ekipleri müdahale ederek problemi çözümler fakat aynı probleminin yine etmemesi amacı ile ne olursa olsun kombi regülatörü kullanmalısınız.

E5 Arıza Kodu Alev güçlendirici problemi.

Çözüm Bu durumda kazan alev almıyor anlama gelir. Bu durumda yapılması ihtiyaç duyulan Viessmann Servisi’ni aramak ve yardım almaktır.

E8 Arıza Kodu İyon akımının kafi olmadığını belirten arıza kodudur.

Çözüm Bu durumda net tespit ve müdahale için ne olursa olsun servisi aramalısınız.

E9/EA/EC Arıza Kodu Kalibrasyon esnasında iyon akımı kafi mesafede değil.

Çözüm Bu durumda tüketici olarak müdahale edebileceğiniz bir işlem söz mevzusu değildir. Probleminin ilkin tespiti sonrasında çözümü için servis çağırmanız gerekmektedir.

Ed/F0 Arıza Kodu Brülörün arızaya geçmesi sebebi ile dahili iç hata oluşmuş.

Çözüm Arızanın sebebini bulmak ve çözüme ulaştırmak açısından Viessmann Servisi’ni aramanız gerekmektedir.

EE arıza Kodu Brülör devreye giriyor fakat alev alma sinyali zayıf kalıyor.

Çözüm Bu durumda kazan verim sağlamayabilir. Alev alma sinyali zayıf ise probleminin yerinde görülmesi gerekir. Cihaza müdahale etmeden işi uzmanına bırakmalı ve servis yardımı almalısınız.

EF Arıza Kodu Alev oluşum durumu.

Çözüm Alev oluşumu durumunda ekranda kısa süreliğine beliren hata kodudur. Uzun süre bekleme sonrasında problem düzelmez devam ederse Viessmann Servisi’nden yardım almalısınız.

F1 Arıza Kodu Baca gazının güvenlik termostatını aştığını belirtir.

Çözüm Bu durumda brülör arızaya geçmiş diyebiliriz. Viessmann Servisi’ni yardım için aramalısınız.

F2 Arıza Kodu Sıcaklığı sıfırlama görevinde olan sensörün attığını belirtir.

Çözüm Sensörün görevini yapmadığını yada yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör ile beraber bağlantılarında da problem olabilmekedir. Net teşhis ve müdahale için ne olursa olsun servisi aramalısınız.

F3 Arıza Kodu Brülörün devreye girmesi ile beraber alev sinyali de devreye giriyor.

Çözüm Probleminin sebeplerini öğrenmek ve çözüm talep etmek adına uzman yardımı almalısınız.

F8 Arıza Kodu Yakıt vanası geç kapanıyor.

Çözüm Bu durumda tüketici cihaza müdahale etmemeli Viessmann Servisi’ni arayarak yardım istemelidir.

F9 Arıza Kodu Brülörün devreye girmesinden sonrasında fan devri düşük kalıyor.

Çözüm Brülör devreye girdikten sonrasında fan devri düşük kaldığında ve bu talebi karşılamadığını yaşanmış olan arıza durumudur. Bu durumda problem fan ile ilgili yada elektronik kart ile ilgili olabilir. Servis yardımı almalısınız.

FA Arıza Kodu Fanın devamlı emek harcaması problemi.

Çözüm Fanın görevini tamamlaması sonrasında çalışmasına devam etmesi kısaca durmaması benzer biçimde durumlarda Vitodens 222 kazan ekranında bu hata kodu belirmektedir. Mevzu hakkında informasyon ve yardım için Viessmann Servisi’ni aramalısınız.

FC Arıza Kodu Gaz valfinde ya da modülasyon valfinde problem.

Çözüm Bu durumda baca gazı hattı kapamış da diyebiliriz. Viessmann Servisi’ni aramalı mevzu hakkında yardım almalısınız.

Fd Arıza Kodu Brülörün beyninde sorun.

Çözüm Bu durumda aygıt çalışmayabilir kısaca verimli olmayabilir. Bu yüzden de probleminin ortadan kalkması açısından Viessmann Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

FE Arıza Kodu Brülör arızada ya da bloke durumda.

Çözüm Bu durumda kodlama fişi arızalı ya da dönem kartı hasar görmüş diyebiliriz. Viessmann Servis ile görüşmeli bu mevzuda yardımlar almalısınız.

FF Arıza Kodu Dahili hata ya da reset tuşu kilitli.

Çözüm Bu şekilde bir sorunla karşılaştığınızda ilkin aleti şalterinden kapatıp açın, düzelme eğer olmazsa eğer servisi arayarak yardım talep etmelisiniz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x