Baymak Baxi Luna3 Avant Arıza Kodları

E01 Arıza Kodu Gaz beslemesi – bekletme problemi.Çözüm Genel anlamda oldukça sık karşılaşılan ateşleme problemidir.

E02 Arıza Kodu Güvenlik termostat sensörü arızası.

Çözüm Arıza durumunda ilk olarak; petek ve tesisata ilişik vanaların açık olduğundan, kombi su basıncının 1 ile 2 bar içinde olduğundan güvenli olmalısınız. Bu kontrollerden sonrasında kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemelisiniz. İşlemlere karşın netice alamıyorsanız; güvenlik termostatı, eşanjör, pompa, kart, üç yollu vana arızası olabilir. Doğal olarak bir de tesisatı ve filtreyi denetlemek gerekir. Bir tıkanıklık durumu söz mevzusu olabilir. Bu mevzuda kesinlikle uzman desteği almalısınız.

E03 Arıza Kodu Baca termostat sensörü/baca tazyik sensörü problemi.

Çözüm Bir nevi hava akış problemi diyebiliriz.

E04 Arıza Kodu Geçici alev kaybı.

Çözüm Brülörde geçici olarak alev kaybı yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu şeklinde durumlarda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta mesele olabilir. Kati arıza tespiti ve çözümü için servisi aramanız gerekmektedir.

E05 Arıza Kodu Isıtma devresi sensörü problemi.

Çözüm Arızanın sebebi yalnız ısıtma devresi sensörüne bağlı değildir.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu devresi sensörü problemi.

Çözüm Sıcak su sensöründe sorun olabilir. Teknik açıdan sensör arızalı ise, sensör boruları nemli ise yada sensör bağlantılarında mesele var ise bu sorun yaşanabilir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız süre cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalı ve yardım almalısınız.

E10 Arıza Kodu Düşük su tazyik arızası.

Çözüm Sistemdeki su basıncının ideal konumda olmadığını belirtir. Bu şeklinde arıza durumlarında kullanıcı olarak cihaza su basarak problemi çözümleyebilirsiniz.

E25 Arıza Kodu Maksimum ısı ikazı.

Çözüm Bu şeklinde arıza durumları birçok sebeple yaşanabilir.

E35 Arıza Kodu Alev oluşumu problemi.

Çözüm Alev oluşumunda bir mesele bulunduğunu belirten arıza kodudur. Bu şeklinde arıza durumlarında ilk olarak R konumlu düğmeye basarak kombiye reset atmalısınız. Resetleme uygulamasından sonrasında sorunda düzelme eğer olmazsa eğer; anakart, gaz grubu ya da iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Arızanın yerinde teşhis edilerek onarılması için servis yardımı almanız gerekir.

E80 Arıza Kodu Devresel denetim sistemi problemi.

Çözüm Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan Baymak Servisi ile görüşerek yardım talep etmelisiniz.

E97 Arıza Kodu Yanlış enerji besleme problemi.

Çözüm Voltaj problemi olarak adlandırabiliriz.

E98-E99 Arıza Kodu Ana denetim panosu elektriksel mesele.

Çözüm Ekranda yanıp sönen bu iki arıza kodunun açıklaması da aynıdır. Olası sebep elektronik kart ile alakalıdır. Gene de kati bir teşhis ve arıza onarımı için önerimiz Baymak Servisi uzman ekiplerinden yardım almanızdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x