Bosch Classic Arıza Kodları

Sayfamızda sunacağımız bilgiler Bosch Classic ZWA 24 – 2 A23S / RDW 24 01 H model hermetik kombiler için geçerli arıza kodları ve açıklamalarıdır.

60 LED i Yanıp Sönüyorsa Prosestat işletme esnasında açıyor.

Çözüm Diferansiyel tazyik şalteri hermetik kombilerde prosestat adı ile de bilinmektedir. İşletim esnasında açıldığını ve fan devir hızının sağlanamadığını belirten bir arıza kodudur. Ortama atık gaz yayılıyor olabilir. Sensör bu sebeple devreye giriyor olabilir. Atık gaz tahliyesi denetim edilmelidir. Fan, prosestat yada elektronik kart ile ilgili bir mesele söz mevzusu olabilir. Tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

70 LED i Yanıp Sönüyorsa Diferansiyel tazyik şalteri devreye girmiyor.

Çözüm Ateşleme esnasında bu mesele yaşanıyor ise prosestat devreye girmiyor ve devreyi kapatmıyor anlama gelir. Prosestat ve atık gaz tahliyesinin denetim edilmesi gerekir. Kombi emek harcamadan ilkin bu mesele yaşanıyorsa eğer atık gaz ısı sensörü algılanmıyor anlama gelir. Isı sensöründe yada bağlantılarda mesele olabilir. Her şekilde uzman yardımı almanız gerekmektedir.

40 LED i Yanıp Sönüyorsa Aşırı ısınma güvenlik termostatı (STB) devrede.

Çözüm Ilk olarak döşem su basıncını deneyin. Tazyik düşük ise kombiye su basın. Kombi altındaki döşem vanalarına bakın. Açık olduğundan güvenilir olun. Minimum 3 kalorifer vanası açık olmalıdır. Bu kontrolü sağlayın. Kombiyi servis öncesi birkaç kez resetleyin. Arıza gene de devam etmekte ise; ana eşanjörde, pompada, sensörde, kartta ya da üç yollu vanada mesele olabilir. Kalorifer filtresinde yada tesisatında tıkanma olabilir. Aygıt hava yapmış olabilir. Net teşhis yapılıp arızanın çözümlenmesi amacı ile ne olursa olsun servis yardımı almalısınız.

40 ve 50 LED i Yanıp Sönüyorsa Gidiş suyu ısı sensör arızası.

Çözüm Kalorifer sensöründe yada bağlantılarında mesele olabilir. Kombiye müdahale etmeden Bosch Kombi Servisi yardımı almanız gerekir.

50 LED i Yanıp Sönüyorsa Alev algılanmıyor.

Çözüm Kombiye gaz girişi kapalı olabilir. Gaz vanalarına bakın. Kapalı ise açın. Konut içinde gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden güvenilir olun. Gaz ile ilgili bir mesele yok ise kombiye servis öncesi birkaç kez reset atın. Arızanın düzelmemesi halinde servis yardımı alın. Ateşleme elektrodu, iyon elektrodu, elektronik kart yada gaz armatörü şeklinde parçalarda sorun olabilir. Net teşhis için problemi yerinde görmekte fayda vardır.

50 ve 60 LED i Yanıp Sönüyorsa Seçim şalteri pozisyonunun seçim problemi.

Çözüm Seçim şalteri (DIP Switch) pozisyon ayarları yanlış ayarlandığında bu mesele yaşanır. Müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.

60 ve 70 LED i Yanıp Sönüyorsa Kullanım suyu sensör arızası.

Çözüm Kullanım suyu (sıcak su) sensörü arızalı olabilir ya da doğru şekilde monte edilmemiş olabilir. Bağlantılarında mesele olabilir. Tespit ve çözüm için ne olursa olsun servis çağırmalısınız.

40-50 ve 60 LED i Yanıp Sönüyorsa Isıtma devresinde ısı artış hızı yüksek.

Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır. Pompa yada by-pass hattında mesele olabilir. Net arıza teşhis ve onarımı için ne olursa olsun Bosch Servisi’ni aramalısınız.

40-50-60 ve 70 LED i Yanıp Sönüyorsa Yanma odası ısı sensör problemi.

Çözüm Eşanjör kirlenmiş yada tıkanmış olabilir. Yanma odası ısı sensöründe yada bağlantılarda mesele olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden arıza teşhis ve onarımı için ne olursa olsun servis çağırmalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x