Bosch Eurosmile Arıza Kodları

Reset + 45°C Aşırı ısı uyarısı.

Çözüm Güvenlik termostatının aşırı ısı sebebi ile devreye girmiş olduğu arıza durumudur. Kombi içindeki suyun sıcaklığı en yüksek dereceyi aştığında bu problem yaşanır. Ilk olarak kombi basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Daha sonrasında kombiye reset atmalısınız. Resetleme işlemi sonrasında arıza düzelmez ise petek ve döşem vanaları denetim edilmelidir. Vanalar kapalı ise açılmalı ve bilhassa aygıt kış konumunda ise minimum 3 kalorifer kesinlikle kullanılmalıdır. Bu denetim sonrası arıza durumunda gene bir düzelme olmaz ise; kalorifer tesisatında hava ya da tıkanma olabilir, filtre tıkalı olabilir, pompa arızalı olabilir, ana eşanjörde kireç ya da tıkanma olabilir, sensör, kart arızası olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi için kesinlikle uzman yardımı almak gerekir.

Reset + 60°C Alev sinyali yok.

Çözüm Cihazın iyonu görmediğini şu demek oluyor ki brülörde ateşleme olmadığını belirtir. Sıkça yaşanmış olan bu arıza durumunda ilkin yapılması ihtiyaç duyulan konut içinde gaz olup olmadığına bakmaktır. Konut içinde gaz var ise eğer kombinin yanında bulunan gaz vanası denetim edilmeli, kapalı ise açılmalıdır. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer resetleme işlemi yapmanız gerekir. Bu işlemi de arıza düzelmediği sürece maksimum 3 kez yapabilirsiniz. Buna karşın arızada düzelme olmuyorsa eğer; gaz armatörü, elektronik kart ya da elektrot arızası olabilir. Arızanın yerinde tespit edilmesi ve onarılması adına kesinlikle Bosch Servisi’ni aramalısınız.

Reset + 75°C Yanlış iyonizasyon problemi.

Çözüm Şu demek oluyor ki alev olmadan iyon hissedildiğini belirtir. Bu şekilde bir sorunda servis öncesinde kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme işleminden sonrasında arıza düzelebilir, sadece düzelme olmaz ise başka bir işlem yapmadan servisi aramalı ve yardım almalısınız. Anakart, gaz valfi yada iyonizasyon elektrodunda problem olabilir.

Reset + 90°C Düşük voltaj arızası.

Çözüm Kombiye şebekeden gelen voltajın düşük bulunduğunu belirtir. Düşük voltaj sebebi ile aygıt kısa süreliğine arızaya geçmiş anlamına gelir. Otomatik resetleme olacağı için cihaza müdahale etmeden voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bekleme sonucunda arıza durumunda gene bir düzelme olmaz ise anakart arızası söz mevzusu olabilir.

Reset + 90°C + 45°C Diferansiyel tazyik şalteri problemi.

Çözüm Bosch Eurosmile model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumu da prosestatta problem olabileceğini belirtir. Yalnız yalnız prosestat değil fan yada anakart arızası da söz mevzusu olabilir. Bu sorunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı, arızanın tespit edilerek çözümlenmesi için uzman yardımı almalısınız.

Reset + 90°C + 60°C Kalorifer ntc problemi.

Çözüm Kalorifer devresi sensöründe arıza olabileceğini, sensör kablolarında kopma, kısa dönem olabileceğini ya da sensör borularının rutubet yaptığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda teknik açıdan kullanıcı olarak cihazınıza müdahalede bulunmamalı, arızanın tespit edilerek çözümlenmesi için uzman yardımı almalısınız.

Reset + 90°C + 75°C Kullanma suyu ntc problemi.

Çözüm Sıcak su devresi sensörü sorunudur. Bu sorunda sensöre bağlı kablolarda kopukluk uya da kısa dönem, sensöre bağlı borularda nemlenme durumu da olabilmektedir. Cihazınıza müdahale etmeyin, arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman desteği almalısınız.

90°C Kullanma suyu devresinde aşırı ısınma.

Çözüm Kullanım suyu sıcaklığının 95°C yi geçmesi sebebi ile yaşanmış olan arıza durumudur. Sıcak su derecesini deneyin yüksek ise düşürün. Aleti kapatın ve bir süre kadar bekledikten sonrasında tekrardan açın. Kombi basıncı düşük ise su basın ve basıncı 1.5 bara çıkarın. Petek ve döşem vanalarının açık olduğundan güvenli olun. İşlemlere karşın düzelme olmuyorsa; filtrede ya da tesisatta tıkanma olabilir, kart, sensör, pompa, eşanjör, üç yollu vana şeklinde parçaları da denetlemek gerekir. Bu durumda kesinlikle servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x