Buderus Heiztechnik Arıza Kodları

1 Arızası Baca çekişi yok.

Çözüm Hava akışında problem bulunduğunu belirten bir arıza durumudur. Aygıt bacalı ise; baca tıkalı olabilir yada baca sensöründe problem olabilir. Aygıt hermetik yada yoğuşmalı ise fan, anakart yada prosestat da problem olabilir. Net tespit ve müdahale için kesinlikle uzman yardımı almalısınız. Yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

2 Arızası Aşırı ısınma problemi.

Çözüm Arıza durumu birçok sebeple yaşanır.

3 Arızası Alev oluşumu yok.

Çözüm Kombiye gaz gelmiyor anlamını da taşıyan arıza kodudur. Bu durumda ilk olarak gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanaları kapalı ise açmalısınız. Açık ise aleti resetlemenizi tavsiye ederiz. Aleti resetlediniz fakat gene de problem devam eder ise bu durumda yapmanız ihtiyaç duyulan şey servisi aramak olsun. Şu sebeple cihazın; iyonizasyon ateşleme elektrodu problemi, gaz valfi problemi ya da elektronik kart problemi olabilir. Bu durumda da müdahale sadece Buderus Kombi Servisi ekipleri tarafınca sağlanabilir.

4 Arızası İstenilen ısı aşıldı.

Çözüm Bu durumda cihazın altındaki vanalar denetim edilmelidir. Petek musluklarının minimum 3 tanesi açık konumda olmalıdır. Kaloriferlerin hava yapması da gene bu problemi meydana getirmiş olabilir. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Gene de problem devam ediyorsa; üç yollu vana, pompa, eşanjör, kart, sensör benzer biçimde parçalara bakmak gerekir. Doğal olarak bir de filtreyi ve tesisatı denetlemek gerekir. Tıkanma benzer biçimde durumlar söz mevzusu olabilir.

5 Arızası Kullanım suyu 85°C de.

Çözüm Kullanım suyu sıcaklığının aşırı yükseldiğini belirten arıza kodudur. Bu durum birden fazlaca etmene bağlı olmaktadır. Birkaç resetleme işlemi uygulayın. Gene de netice alamıyorsanız eğer kesinlikle servis yardımı almalısınız. Isı sensöründe ve kart benzer biçimde parçalarda problem olabilir.

6 Arızası İyonizasyon problemi.

Çözüm Kombide alev oluşmama problemi olarak da bilinir. 3 resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında problem hala devam ediyor ise; gaz armatörü, elektronik kart, iyonizasyon elektrodunda problem olabilir. Servis müdahalesi gerekeceğinden uzmanından yardım almalısınız.

7 Arızası Bacada tıkanma var.

Çözüm Bu problem da hava akış problemi olarak bilinmektedir. Aygıt bacalı ise baca tıkanıklığı yada baca sensörü arızası sebebi ile yaşanıyor olabilir. Hermetik tip cihazlarda ise fan, prosestat ya da anakart arızası olabilir. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

8 Arızası Sigorta problemi.

Çözüm Kombi kartının üstünde bulunan sigortada problem bulunduğunu belirten arıza kodudur bu durumda probleminin çözümlenmesi kart onarım ya da kart değişiklik uygulaması ile sağlanır. Bu yüzden de kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmamaktadır. Buderus Heiztechnik Servisi’ni aramalısınız.

9 Arızası Elektronik kart problemi.

Çözüm Kombide computer problemi olarak da malum arıza durumudur. Bu durum karşısında kullanıcının yapması ihtiyaç duyulan bir uygulama olmadığı için kesinlikle servisi aramalı yardım istemelidir. Aygıt bu durumda hiçbir konumda çalışmayacaktır. Yardım amacı ile Buderus Servisi’ni aramanız gerekir.

E Arızası Voltaj düşük.

Çözüm Gerilimin düşük bulunduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda diyebiliriz ki cihaza gelen şebeke voltajı düşük olduğundan aygıt arızaya geçmiş. Cihazın düzelmesi adına bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir. Eğer ki bir süre bu şekilde beklemenize karşın düzelme olmadı ise servis talep etmelisiniz. Cihazın kartı hasar görmüş olabilir. Kart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Servis tespit sonrası sizi bilgilendirecektir. Yalnız karta müdahale edilse bile problem gene devam edecektir ya da bu probleminin asla yaşanmaması adına önerimiz kombi regülatörü kullanmanızdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x