Eca Eurostar Arıza Kodları

A3 Arızası Davlumbazdaki atık gaz sensöründe kesinti problemi.Çözüm Bu şekilde bir durumla karşılaştığınız süre cihaza müdahale edemezsiniz. Atık gaz sensöründe mesele bulunduğunu belirten arıza durumudur. Net teşhis ve müdahale için kesinlikle uzman yardımı almalısınız. Prosestat, fan, kart benzer biçimde parçaların denetim edilmesi gerekir.

A4 Arızası Davlumbazda atık gazın çıkma problemi.

Çözüm Bu hata kodunda atık gaz çıkma problemi yaşanıyor anlama gelir. Atık gaz sisteminde çalışmakta olan birçok parça vardır. Baca sistemi dahil, fan, kart, prosestat benzer biçimde parçalara da bakılması gerekir. Net tespit ve çözüm için servisi aramanız gerekmektedir.

A7 Arızası Kullanım suyu sensör problemi.

Çözüm Sıcak su problemi yaşayacağınız bir arıza kodudur.

AC Arızası Dış hava sensörü ile aygıt elektroniği içinde elektrik bağlantısı yok.

Çözüm Bir nevi dış hava sensör problemi diyebiliriz. Dış hava sensörü dışarı bağlanan ve kombiyi dış ortam sıcaklığına gore çalıştıran bir parçadır. Her kombide olmaz. Kombinizde var ise arızalı bulunduğunu belirtir. Yoksa da elektrik bağlantılarında sorun olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

Ad Arızası ZE tip cihazda boyler sensör problemi.

Çözüm Bu durumda boyler sensör kablolarında kesinti ya da kısa dönem problemi yaşanıyor anlama gelir. Ekranda bu hata kodu yer aldı ise cihaza müdahaleniz söz mevzusu olması imkansız aleti resetlemek bile çözüm getirmez. Bu sebeple de yapılması ihtiyaç duyulan şey Eca Servisi’nden yardım istemenizdir.

b1 Arızası Kod anahtar arızası.

Çözüm Bu durumda cihaza müdahale etmeden Eca Kombi Servisi ile görüşmelisiniz. Kod anahtar bağlantılarında mesele olabilir. Net tespit ve çözüm için kesinlikle servisi aramalısınız.

c1 Arızası Prosestat kontağı işletme esnasında açıyor.

Çözüm Hermetik cihazın prosestat kontağını işletme esnasında açtığını belirten arıza kodudur. Bu durumda mesele prosestat, elektronik kart yada düşük küçük bir ihtimal ile fanda olabilir. Servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

c4 Arızası Prosestat kontağı açmıyor.

Çözüm Eurostar kombide prosestatın kontağı açmadığını belirtir. Bir aksaklık söz mevzusudur. Bundan dolayı de kullanıcı olarak direkt servisi arayarak yardım istemelisiniz. Prosestatın yanı sıra mesele elektronik kart yada fanda da olabilir.

c6 Arızası Prosestat kontağı açık kalıyor.

Çözüm Eca kombide prosestat kontağı açık kalmış olduğu sürece bu hata kodu ekranda belirir. Eurostar kombide parça değişimi gerekebilir. Mesele da prosestat yada elektronik kart ile ilgili olabilir. Kesinlikle servis yardımı almalısınız.

CC Arızası Dış hava sensöründe kesinti problemi.

Çözüm Eca Eurostar kombide bu mesele yaşandığında dış hava sensörü olup olmadığına bakılmalıdır. Dış hava sensörü var ise kesinti problemi vardır doğrusu bağlantılarında yada kablolarında mesele olabilir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksağında mesele olabilir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

D1 Arızası Geri bildirim arızası.

Çözüm Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmuyor ise kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

e0 Arızası Anakartta dahili mesele.

Çözüm Eurostar kombide beyin görevinde olan elektronik kartta dahili hata bulunduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda elektronik kart problemi yaşanıyor bulunduğunu idrak etmek mümkündür. Karta müdahale edileceği için de kesinlikle servisi arayarak yardım istemelisiniz.

e2 Arızası Kalorifer gidiş suyu sensörü problemi.

Çözüm Eca kombinin kalorifer tesisatına bağlı gidiş suyu sensöründe kesinti ya da kısa dönem problemi bulunduğunu belirten hata kodudur. Bu şekilde bir durumda parça değişimi ya da bağlantı kontrolü gerekeceği için cihaza kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz.  Eca Eurostar Kombi Servisi’ni ararsanız sizlere destek olacaklardır.

e9 Arızası Aşırı ısınma problemi.

Çözüm Cihazda aşırı ısınma durumunun meydana gelip aşısı ısı termostatı doğrusu limit termostatının attığını belirten hata kodudur. Bu sorunda ilkin su tazyik kontrolü yapın. Tazyik düşük ise sisteme doğrusu kombiye su basın. Sonrasında petek vanalarına bakın, kapalı durumda ise açın. Aleti son kez resetleyin. Bu uygulama ve kontrollerden sonrasında gene de mesele düzelmez de devam ederse eğer servis yardımı alın. Bu durumda; üç yollu vana konum değiştiriyor, emek harcama esnasında ortada kalıyor, kalorifer filtresi tıkanmış, döşem tıkanmış, sensör arızalı, kart arızalı, pompa sıkışmış, ana eşanjör tıkanmış yada kireçlenmiş olabilir. Net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

EA Arızası Ateşleme problemi.

Çözüm Bu arıza durumu ya dairede gaz kesintisi bulunduğunu belirtir ya da cihazda yanma olmadığını alev oluşmadığını belirtir.

F7 Arızası Yanlış iyonizasyon sinyali problemi.

Çözüm Eurostar model kombide yanlış iyonizasyon sinyali olarak adlandırılan bu arıza durumunda ilkin cihaza reset atmalısınız. 3 resetleme uygulaması sonrasında netice değişmez ise uzman yardımı almalsıınız. İyonizasyon elektrodunda mesele olabilir, gaz valfi arızalı olabilir yada mesele elektronik kart ile ilgili olabilir. Uzman yardımı alırsanız mesele çözümlenecektir.

FA Arızası Regülasyon kapatmasından sonrasında iyonizasyon akımı devam ediyor.

Çözüm Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Birkaç kez resetleme uygulamasına yapmanıza rağmen sorunda düzelme olmaz ve arıza devam eder ise iyonizasyon problemi yaşıyor olabilirsiniz. Gaz valfi kapanmadığında, iyonizasyon elektrodunda mesele olduğunda yada anakart arızası olduğunda bu sorun yaşanabilir. Net teşhis ve müdahale için uzman Eca Servisi yardımı almalısınız.

Eca Eurostar model kombi düşük su tazyik problemi verir ise sol alt tarafta bulunan L şeklindeki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek su basabilirsiniz. Panelin sağında yer edinen bar göstergesini takip etmeli, bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar kombiye su basmalısınız.

İşlem sonrasında sorununuz çözümlenecektir. Düzelme eğer olmazsa yada işlemi yapamazsanız servis yardımı almalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x