Eca White Plus Arıza Kodları

C1/A4/80°C Prosestat işletme esnasında açıyor.Çözüm Bu sorunda fanın devir hızını sağlayamadığını anlayabiliriz. Prosestat işletme esnasında açılır ve bu yüzden ekranda bu arıza kodu belirir. Prosestat, fan ya da anakart arızası olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözüme erişmesi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

C6/A4/70°C Prosestat devreye girmiyor ya da devreyi kapatmıyor.

Çözüm Cihazın ateşleme yapmış olduğu esnada prosestatın devreye girmemesi ya da devreyi kapatmaması sonucunda oluşan arıza durumudur. Bu sorunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Prosestat arızası söz mevzusu olabilir ya da anakartta problem olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

E9/40°C Güvenlik termostatı devreye girmiş.

Çözüm Aşırı ısı güvenlik termostatı devreye girmiş. Doğrusu cihazda aşırı ısınma problemi var. Cihazın içindeki suyun sıcaklığı en yüksek seviyeyi de aşmış durumda. Bu sorunla karşılaşırsanız eğer cihaza ilkin reset atın. Resetleme işleminden sonrasında arızanın devam etmesi halinde; kalorifer vanalarının açık olduğundan ve döşem vanalarının açık olduğundan güvenilir olmanız gerekir. Kaloriferlerden bilhassa de 3 tanesini ne olursa olsun kullanın. Doğrusu vanalar açık olsun. Kombi basıncı düşük ise su basma işlemi uygulayarak basıncı 1 ile 2 bar arasına getirin. Buna karşın arızada düzelme olmuyor ise; pompa, üç yollu vana, sensör, kart ya da ana eşanjör ile ilgili bir problem olabilir. Döşem tıkalı, filtre tıkalı ya da tesisatta hava olabilir. Arızanın net teşhis edilmesi ve çözümlenmesi için Eca Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

E2/40°C-50°C Gidiş suyu sensör problemi.

Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensöründe bir aksaklık bulunduğunu belirtir. Sensör arızasının yanı sıra problem kablo grubunda ya da borularda olabilmektedir. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümlenmesi için ne olursa olsun uzman yardımı almanız gerekmektedir.

EA/50°C Brülörde alev algılanmıyor.

Çözüm Brülörde alev algılanmadığı vakit ekranda belirir. Aygıt ateşleme yapmaz. Ateşleme yapmadığı için de randıman alamazsınız. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer ilk yapmanız ihtiyaç duyulan gaz giriş kontrolü olsun. Vanalara bakın, gaz vanaları kapalı ise ne olursa olsun açın. Kombiye gelen gaz vanası açık olsun. Gaz vanaları açık ve kombinize gaz gelmekte ise kombinize son olarak reset atabilirsiniz. Gene de probleminin devam ettiğini görürseniz eğer başka bir uygulama yapmadan Eca Servisi yardımı alın. Bu benzer biçimde arıza durumlarında genel anlamda; elektrotlarda, anakartta ya da gaz armatöründe problem olabilmektedir. Teşhis ve onarım işleminde uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

B1/50°C-60°C Seçim şalteri hatası.

Çözüm Seçim şalteri pozisyonunda bir problem olabilir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmemeli, tespit ve onarım mevzusunda ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

A7/60°C-70°C Sıcak su sensörü montajı yanlış ya da sensör arızalı.

Çözüm Sıcak su doğrusu kullanım suyu sensörü arızalı ise, bağlantılarında ya da kablolarında problem var ise yada daha evvelde müdahale edilip montajı doğru yapılmadıysa bu problem yaşanır. Kullanıcı olarak cihaza bir müdahalede bulunmadan arızanın tespit edilerek çözümlenmesi için uzman yardımı almalısınız.

CE/40°C-50°C-60°C-70°C Isıtma devresi ısı artış hızı yüksek.

Çözüm Kalorifer devresindeki ısı artış hızı olması gerekenden yüksek ise bu problem yaşanır. Bu durumda tesisatta tıkanma ya da hava olabilir. Pompa sıkışmış olabilir. Ana eşanjörde kireç ya da tıkanma olabilir. Kalorifer pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir. Sensör-kart benzer biçimde parçalarda problem olabilir. Arıza durumunda ilk olarak kombi basıncını, petek ve döşem vanalarını denetim etmeli, her şey düzgüsel ise kombiyi resetlemelisiniz. Gene de düzelme olmuyorsa arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x