Ferroli DOMItech F 24 Arıza Kodları

A01 Arıza Kodu Brülörde alev yok.Çözüm Ateşleme problemi olarak adlandırabiliriz.

A02 Arıza Kodu Brülör kapalı fakat alev var.

Çözüm Brülörün kapalı olmasına rağmen alevin hala devam ettiğini doğrusu algılandığını belirtir. İyonizasyon problemi olarak adlandırmak mümkündür. Bu arıza durumunda servis öncesi Reset düğmesine basarak kombinizi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini yaptıktan sonrasında da sorunda düzelme olmuyor ise; anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi için kesinlikle servis yardımı almalısınız.

A03 Arıza Kodu Aşırı ısı koruması devrede.

Çözüm Aşırı ısınma durumlarına karşı güvenlik termostatının olaya müdahale ettiğini belirtir. Bu arıza durumunda aygıt çalışmaz. Bu sorunda ilkin cihaza Reset düğmesine basarak reset atmalısınız. Resetleme uygulamasından sonrasında problem düzelebilir. Sorunda düzelme olmaz ise kalorifer ve döşem vanalarını denetim edebilirsiniz. Vanaları kapalı görürseniz eğer açmalısınız. Gene de arıza durumunda düzelme olmaz ise; ana eşanjörde, üç yollu vanada problem olabilir. Pompa sıkışmış olabilir. Sensörde yada kartta bir problem olabilir. Tesisatta tıkanma yada hava olabilir. Kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman desteği almalısınız.

F05 Arıza Kodu Prosestat fanı açtıktan sonrasında 20 sn içinde kontakları kapatmıyor.

Çözüm Prosestat arızası söz mevzusu olabilir. Bu şeklinde durumlarda dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, ebatı uzun olabilir. Prosestatın yanı sıra fan ya da anakart arızası da söz mevzusu olabilir. Arıza yerinde teşhis edilmeli ve onarılmalıdır. Bu yüzden uzman yardımı almanızı öneriyoruz.

A06 Arıza Kodu Ateşleme sonrası alev yetersizliği.

Çözüm Gaz sistem basıncı düşük olabilir, iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz grubunda problem olabilir. Bu arıza durumunda ilkin cihaza Reset düğmesine basarak reset atmalısınız. Uygulama sonrası problem çözümlenmiyor ise cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

F10 Arıza Kodu Çıkış ntc 1 problemi.

Çözüm Çıkış sensörü 1 arıza durumudur. Sensör arızalı olabilir. Kablolarda ya da borularda problem olabilir. Arızanın tespit edilerek onarılması için servisi aramanız gerekmektedir.

F11 Arıza Kodu Sıcak su devresi ntc problemi.

Çözüm Sıcak su devresinde vazife alan ntc de sorun olabileceğini, ntc kablolarında ya da borularında problem olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeyiniz. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi için servis yardımı almalısınız.

F14 Arıza Kodu Çıkış ntc 2 problemi.

Çözüm Çıkış sensörü 2 arıza durumudur. Bu sorunla karşılaştığınız süre cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız. Sensör ile beraber problem kablolarda ya da sensör borularında olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için uzman yardımı almanız şarttır.

F34 Arıza Kodu Besleme gerilimi 170 V altında.

Çözüm Elektrik şebeke geriliminde problem bulunduğunu belirtir. Cihaza gelen voltaj 170 V altında ise aygıt bloke konumdadır doğrusu çalışmaz. Voltajlar düzelene kadar cihaza müdahale etmeden bir süre kadar beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize karşın ve konuta gelen voltaj düzgüsel değerde olmasına karşın gene de arıza durumu devam etmekte ise anakart yanmış olabilir. Anakarta müdahale edildiğinde arıza çözümlenir sadece problem gene yaşanabilir. Bu olasılık de söz mevzusu olabileceği için Kombi Regülatörü aleti kullanmanızı tavsiye ederiz.

F35 Arıza Kodu Şebeke frekansı anormalliği.

Çözüm Elektrik şebekesi ile ilgili bir problem bulunduğunu belirtir. Bu arıza durumunda bir süre beklemeli problem düzelmez ise kesinlikle Ferroli Servisi yardımı alınmalıdır.

F37 Arıza Kodu Sistemdeki su basıncı düşük.

Çözüm Kombi su basıncının düşük bulunduğunu belirten bu arıza durumunda cihaza su basmanız gerekmektedir. DOMItech F 24 model kombinin sağ altında monteli olan mavi uzun doldurma musluğunu sağa doğru getirin ve sisteme 1,5 bar kadar su basın. Su basma işleminden sonrasında mavi doldurma musluğunu tekrardan sola çevirin ve işlemi sonlandırın. Uygulama sonrası arıza düzelir. Düzelme olmadığında Reset düğmesine basmanız yeterlidir. Arızanın devam etmiş olduğu, sıkça yaşandığı yada işlemin yapılamadığı durumlarda Ferroli Servisi desteği alabilirsiniz.

A41 Arıza Kodu Sensör konumlandırılmasında problem var.

Çözüm Çıkış sensörünün ya da sıcak su sensörünün boru bağlantısı kesildiği süre bu problem yaşanır. Sensörler muntazam çalışmıyor olabilir ya da konumlandırılmasında problem olabilir. Arızanın onarımı için kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

F42 Arıza Kodu Isıtma sensör arızası.

Çözüm Kalorifer sensöründe problem olabilir. sensörün yanı sıra kablolarda ya da sensöre ilişkin borularda da problem olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız şarttır.

F43 Arıza Kodu Eşanjör koruması devreye girmiş.

Çözüm Kombi tesisatında su devir sürekli olmadığı süre, sistemde hava olduğu süre genel anlamda bu problem yaşanır. Kalorifer filtresi tıkalı, döşem tıkalı yada pompa arızalı olabilir. Net teşhis ve arıza onarımı için servisi aramalısınız.

F50 Arıza Kodu Modereg problemi.

Çözüm Kablolarda kopma durumu söz mevzusu olabilir. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza müdahale etmeden direk servisi aramalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x