İmmergas Eolo Maior Arıza Kodları

Makalemizde bulunan bilgiler İmmergas Eolo Maior 24/28/32 kW hermetik kombilerde karşılaşılan arıza durumları ve çözüm bilgileridir.

30°C LEDi Yanıp Sönüyor Ateşleme problemi.

Çözüm Ilk olarak kombiye gaz gelip gelmediğine bakın. Kombinize gaz geliyorsa (gaz vanaları açıksa) kombiyi resetleyin. Açma-kapama/konum seçme düğmesini “RESET” yazan konuma getirin ve birkaç saniye sonrasında tekrardan bundan önceki emek verme konumuna (yaz yada kış konumuna) getirin. İşlemi birkaç kere tekrarlayın. Arızada düzelme olmuyorsa eğer servisi çağırmanız gerekir. Elektrotlarda, elektronik kartında yada gaz valfinde problem olabilir. Kati tespit ve çözüm için servis ekibinin yerinde görmesi gerekir.

40°C LEDİ Yanıp Sönüyor Atık gaz sistem problemi.

Çözüm Hava akış problemi olarak adlandırılabilir. Maior model kombiler hermetik olduğundan atık gaz devresinde çalışan birçok parçada problem olabilir. Aygıt bu durumda çalışmayacaktır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem de yoktur. Prosestat, elektronik kart yada fan arızası olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

50°C LEDİ Yanıp Sönüyor Sistem su basıncı yetersiz.

Çözüm Döşem su basıncını panelin sağında yer edinen bar göstergesinden (manometre) takip etmelisiniz. Basıncın 1 bar altını gösterdiği durumlarda cihaza su basmak gerekir. 50 LED ışığının yanıp sönmesindeki sebep de tesisattaki su basıncının kafi olmaması şu demek oluyor ki 1 bar altında olmasıdır. Kombinin sağ altında monteli durumda olan doldurma musluğu yardımı ile kombiye su basmanız gerekir. Doldurma musluğunu çevirdiğinizde kombiden su sesini duymanız gerekir. Su sesi geliyorsa bar göstergesini takip edin. Bar kıymeti 1 ile 2 arasına ulaştığında işlemi sonlandırmak için doldurma musluğunu kapatın. Mesele düzelecektir. Düzelme eğer olmazsa kombiye reset atın. İşlemi yapamazsanız, arıza sıkça yeniden ederse ya da işlem sonrası problem düzelmezse ne olursa olsun servisi aramalısınız.

60°C LEDİ Yanıp Sönüyor Yetersiz devir daim problemi.

Çözüm Devir daim sağlama görevinde olan pompa ile ilgili bir problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak herhangi bir işlem yapmaksızın İmmergas Servisi’ni aramanız gerekir.

70°C LEDİ Yanıp Sönüyor Çıkış suyu sensör arızası.

Çözüm Kalorifer ntc arızası olarak adlandırabiliriz. Kalorifer devresinde vazife alan sensörün arızalanması yada sensör bağlantılarında problem olması sebebi ile bu durum yaşanır. Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Uzman yardımı almanız gerekir.

80°C LEDİ Yanıp Sönüyor Kullanım suyu sensör arızası.

Çözüm Sıcak su ntc arızası diyebiliriz. Ntc sensörde ya da bağlantılarında problem olabilmektedir. Sıcak su problemi yaşamanıza niçin olur. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız gerekir.

90°C LEDİ Yanıp Sönüyor Aşırı ısı problemi.

Çözüm Ilk olarak kombi tesisatında su olduğundan güvenilir olun. Panelin sağında yer edinen bar göstergesini deneyin. 1 barın altını gösteriyorsa eğer kombiye su basın. Su basıncı düzgüsel değerde (1 ile 2 bar arası) ise kombi altındaki boru üstündeki vanalara bakın. Döşem boruları üstündeki vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık konumda ise kombinize reset atın. Resetleme işlemini birkaç kez uygulayın. Gene de bir netice alamıyorsanız servis desteği almanız gerekmektedir. Bu şeklinde arıza durumlarında ana eşanjör, pompa, kart, sensör, üç yollu vana şeklinde parçalarda problem olabilir. Tesisatta tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma yada kombide hava olabilir. Kati tespit ve çözüm için ne olursa olsun İmmergas Servisi yardımı almalısınız.

DİP NOT: LED ler yalnız yanıyorsa set edilen (ayarlanan) yada çıkış suyu ısı derecesini belirtir. LED ler yanıp sönüyorsa cihazda arıza var anlama gelir. LED lerin yanma durumuna bakılırsa arıza kodları, açıklamaları ve çözüm detayları yukarıdaki metinde detaylı sunulmuştur.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x