İmmergas Eolo Mini Arıza Kodları

Makalemizde sunacağımız data İmmergas Eolo Mini model kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve anlamları ile alakalıdır. Eolo Mini model kombilerin ekranında ilkin E harfi sonrasında arıza kodu yanıp söner. (Mesela; Ilkin E sonrasında 10 arıza kodu sırayla yanıp söner)

E01 Arıza Kodu Brülörde alev yok.

Çözüm Şu demek oluyor ki Eolo Mini model kombinin ateşleme yapamadığını belirten arıza kodudur.

E02 Arıza Kodu Aşırı ısı uyarısı.

Çözüm Eolo Mini model kombilerde limit termostatın aşırı ısı sebebi ile olaya müdahale ettiğini belirtir. Aygıt bu arıza durumunda bloke şekilde kalır ve emek verme yapmaz. Ilkin kombi altındaki vanaları sonrasında kalorifer vanalarını denetim etmelisiniz. Vanalar açık şekilde olmalıdır. Buna karşın arıza durumu devam ederse eğer “RESET” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi yaptınız fakat sorunda gene de düzelme olmadı ise; kaloriferlerde tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma, ana eşanjörde tıkanma yada kireçlenme, üç yollu vanada arıza, pompada sıkışma durumları, sensör arızası, kart arızası olabilir. Tespit ve arızanın çözümü için kesinlikle İmmergas Servisi yardımı almalısınız.

E03 Arıza Kodu Serinletici anormalliği olarak adlandırılan hava akış problemi.

Çözüm Kullanılan Eolo Mini kombi hermetiktir. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde etken olan fan, prosestat ya da anakart benzer biçimde parçalarda mesele olabilir.  Bu arıza durumunda uzman yardımı almalısınız.

E05 Arıza Kodu Gönderme sondasında (anakart gönderme sondasında) mesele.

Çözüm Anakart ile ilgili olan bu sorunda ilkin cihaza reset atmalısınız. Resetleme sonrasında da arıza durumunda değişim olmaz ise kesinlikle İmmergas Servisi’ni aramalı yardım almalısınız.

E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sondasında mesele var.

Çözüm Kullanım suyu kısaca sıcak su ntc sinde mesele olabileceğini belirten hata kodudur. Bu durumda yalnız mesele bir tek sıcak su ntc si ile ilgili olmaz. Ntc kablolarında yada borularında mesele olabilmektedir.

E08 Arıza Kodu Maksimum reset sayısı.

Çözüm Kısa süre içinde kombiye olması gerekenden fazla reset atıldığını belirten arıza kodudur. Problemi çözümlemek için “RESET” butonuna birkaç saniye basılı tutun, mesele düzelmez ise şalteri kapatıp tekrardan açın. Arıza durumu gene de düzelmez ise kesinlikle servisi aramalısınız.

E10 Arıza Kodu Su basıncı düşük.

Çözüm İmmergas Eolo Mini model kombi tesisatında su olmadığını yada suyun azaldığını belirten arıza kodudur. Bu durumda tesisata su basma işlemi uygulamalısınız. Eolo Mini kombinin sağ alt tarafında kare uçlu siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli panelin sağında yer edinen bar göstergesi 1,5 olana kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında ekranda aşama belirir ve mesele düzelir. Problem düzelmezse resetleme işlemi yapın. Arıza devam ediyorsa yada işlemi yapamadıysanız İmmergas Servisi’ni arayabilirsiniz.

E11 Arıza Kodu Duman termostat arızası.

Çözüm İmmergas Eolo Mini model kombiler hermetiktir. Hermetik kombilerde bu mesele yaşandığında; atık gaz borusu yerinden çıktığında, prosestat, fan yada anakart arızalı olduğunda bu sorun yaşanabilir. Hangi probleminin yaşanıldığı sadece uzman takımlar tarafınca yerinde görüldüğünde bulunabilir. Bu sebeple çözüm için kesinlikle İmmergas Servisi’ni aramalısınız.

E15 Arıza Kodu Konfigurasyon problemi.

Çözüm Bu mesele elektronik kart ile alakalıdır. Elektronik kartta yada kablolarında mesele olabilir. Ilkin resetleme işlemi uygulayın ve arıza durumu devam etmekte ise İmmergas Servisi’ne ulaşmalısınız.

E20 Arıza Kodu Parazit alev arızası.

Çözüm Alevin tam anlamı ile algılanmadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda ilkin “RESET” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak resetleme işlemi yapın. Resetleme peşinden sorunda düzelme eğer olmazsa eğer iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta ya da gaz valfinde mesele olabilir. Teknik açıdan net tespit için servisi aramalısınız.

E24 Arıza Kodu Tuş ekibi problemi.

Çözüm Ekran kartında mesele olabileceğini belirtir. Cihazın tuş takımının çalışmadığını ve bir mesele bulunduğunu belirtir. Cihaza reset atılmaksızın servis yardımı alınmalıdır.

E27 Arıza Kodu Yetersiz devir daim problemi.

Çözüm İmmergas Eolo Mini kombinin altında bulunan kalorifer döşem vanalarını deneyin, kalorifer vanalarına bakın. Vanaların açık durumda olması gerekir. Kapalı şekilde ise kesinlikle açın. Açık konumda olmasına rağmen mesele yaşanmakta ise bu durumda devir daim pompasında mesele olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma, sensörde arıza, kartta arıza, kalorifer tesisatında tıkanma durumu söz mevzusu olabilir. Net teşhis ve çözüm için kesinlikle servisi aramalısınız.

E31 Arıza Kodu Kumanda paneli ile kontakt kaybı.

Çözüm Cihazın kumanda paneli ile kontakt kurulamadığını belirtir. Bu durumda bağlantılarda mesele olabilmektedir. Tespit ve çözüm için kesinlikle servisi aramalısınız.

E37 Arıza Kodu Düşük voltaj problemi.

Çözüm Kombiye gelen voltajın düşük bulunduğunu belirtir. Aygıt otomatik reset konumuna geçeceğinden herhangi bir müdahalede bulunmadan bir süre beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize rağmen probleminin devam etmiş olduğu durumlarda İmmergas Servisi’ni aramalısınız. Olası mesele elektronik kartın yanması yada hasar görmesidir. Elektronik kart onarım edilir ya da değişimi yapılır ise mesele düzelir. Fakat probleminin tekrardan yaşanma olasılığını göz ardı etmemek gerekir. Bu sebeple de tavsiye edilen “kombi regülatörü” kullanımıdır.

E38 Arıza Kodu Alev sinyali kaybı.

Çözüm Eolo Mini model kombinin muntazam çalışmasına rağmen alevin ansızın söndüğünü belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombiyi “RESET” düğmesine basılı tutarak resetlemelisiniz. 3 resetleme işlemi sonrasında da arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi aramalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta yada gaz valfinde arıza olabilmektedir.

E43 Arıza Kodu Alev sinyali kaybını engelleme.

Çözüm Bu durumda alev sinyalinin yitirilmesine engel olunuyordur. Aygıt bu işlevi kendi sağlar. Bu arıza durumunda “RESET” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutun. Resetleme sonrasında arıza durumu hala devam etmekte ise bu durumda İmmergas Servisi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x