İmmergas Victrix Arıza Kodları

01 Arıza Kodu Ateşleme problemi.Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınız vakit gaz vanalarını denetim etmelisiniz.

02 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemi.

Çözüm Bu arıza durumu döşem su sıcaklığının olması ihtiyaç duyulan dereceyi aştığını belirtir. Bu arıza durumunda ilkin kalorifer vanalarını ve kombi altındaki döşem vanalarını denetim etmelisiniz. Vanalar kapalı durumda ise açmalısınız. Buna karşın problem yaşanıyor ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza durumundan gene de kurtulamadıysanız eğer servisi aramalısınız. Üç yollu vananın konum değiştirmesi-ortada kalması, ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, sensör arızası, kart arızası, pompa sıkışıklığı şeklinde durumlar söz mevzusu olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve onarılması için ne olursa olsun servisi aramalısınız.

05 Arıza Kodu Kalorifer ntc problemi.

Çözüm Kalorifer tesisatı için mühim parçalardan kabul edilen kalorifer sensöründe problem bulunduğunu belirtir. Bu şeklinde arıza durumlarında kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz söz mevzusu değildir, teknik açıdan arıza sensörün yanı sıra sensör borularında ve kablolarında da olabilmektedir. Arızanın yerinde görülmesi ve müdahale edilmesi gerektiği için ne olursa olsun uzman yardımı almalısınız.

06 Arıza Kodu Sıcak su ntc problemi.

Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Bu sorunda sıcak su ntc si arızalı olabilir, sensör borularında nemlenme yada sensör kablolarında problem olabilir. Tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi amacı ile servis yardımı almalısınız.

08 Arıza Kodu Reset selektör problemi.

Çözüm Harici bir problemdir. Aleti şalterinden kapatıp açmayı deneyin. Sorunda düzelme durumu olmaz ise ne olursa olsun İmmergas Servisi’ni aramalısınız.

09 Arıza Kodu Dar ayar işlevi etken.

Çözüm Bir süre beklemeli, sorunda düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza durumu gene de devam ediyor ise servis aranmalıdır.

10 Arıza Kodu Düşük tazyik hatası.

Çözüm İmmergas Victrix model kombi tesisatındaki su azaldığında ekranda bu hata kodu belirir. Bu şeklinde durumlarda su basıncı denetim edilmeli düşük görülür ise su basma işlemi uygulanmalıdır. Victrix model kombinin sağ alt tarafındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek panelin sağ üstündeki bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene kadar su basılmalıdır. Bu değere geldiği vakit su basma işlemi tamamlanır ve aygıt çalışmaya kalmış olduğu yerden devam eder. İşlemi yapamazsanız eğer yada yapmanıza karşın arıza durumu gene de devam ediyorsa bu durumda servis yardımı almalısınız.

15 Arıza Kodu Programlama (konfigurasyon) problemi.

Çözüm Bu arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

16 Arıza Kodu Serinletici hatası.

Çözüm Bu şekilde bir arıza durumu ile karşılaştığınız vakit teknik açıdan data ve yardımları almak suretiyle İmmergas Servisi’ni aramalısınız.

20 Arıza Kodu Alev engeli.

Çözüm Hatalı alev oluşumu olarak da adlandırabileceğimiz arıza durumudur.

27 Arıza Kodu Devirdaim problemi.

Çözüm İmmergas Victrix model kombinin kafi devir daim yapamadığını belirtir. Bu durumda döşem vanaları yada kalorifer vanaları kapalı olabilir. Vanalara bakmalı, kapalı ise açmalısınız. Vanalar açık olmasına rağmen problem yaşanıyor ise resetleme işlemi uygulanmalıdır. Reset sonrasında da netice aynı ise servis aranmalıdır. Devirdaim pompasında, elektronik kartta problem olabilir. Net teşhis ve çözüm için ne olursa olsun servis ekiplerinden yardım almalısınız.

31 Arıza Kodu Kumanda panelinde problem.

Çözüm Uzaktan kumanda panelinde yada bağlantılarında problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.

37 Arıza Kodu Düşük voltaj arızası.

Çözüm Bu şekilde bir sorunla karşılaştığınızda cihaza müdahale etmeden bekleyin. Kısa süre bekleme sonucunda problem düzelmez ise İmmergas Servisi’ni arayın. Daireye yada kombiye gelen voltajın düşük bulunduğunu ve düşük voltaj sebebi ile cihazın çalışmayacağını belirtir. Voltajlar düzeldiğinde problem da düzelebilir. Fakat düzelme durumu olmadı ise bu durumda anakartta sorun oluştuğunu anlayabiliriz. Anakarta müdahale edilmesi açısından servisi aramalısınız. Yalnız önerimiz “kombi regülatörü” kullanmanızdır. Aksi halde bu problemi çoğunlukla yaşarsınız. Üstelik meydana getirilen müdahaleler de hiçbir vakit garantiye girmez.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x