Protherm Leopard Arıza Kodları

F0 Arıza Kodu Döşem su basıncı düşük.Çözüm Leopard “MODE” tuşlu kombilerin ekranında bu hata kodu belirdi ise sistem basıncı düşük anlamına gelir. “MODE” tuşuna bir kez basarak ekranda tazyik kıymetini 30 saniye kadar görüntüleyebilirsiniz.

F1 Arıza Kodu Ateşleme başarısızlığı.

Çözüm Bu kod ekranda belirdiği sırada 4.led de yanıp söner.

F2 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensörü problemi.

Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensöründe arıza olabileceğini, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında kısa dönem ve kopma durumu olduğunda bu problem yaşanır. Bu şekilde bir durumda cihaza müdahalede bulunmadan net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

F3 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemi.

Çözüm Protherm Leopard model kombi ekranında bu hata kodu yer aldığında ilk olarak kombi altındaki vanalara bakarak açık olduğundan güvenli olun. Daha sonrasında kombi eğer kış konumunda ise kalorifer vanalarını deneyin. Kapalı ise açın ve minimum 3 kaloriferin açık durumda olduğundan güvenli olun. Değilse de vanaları açın. Mesele hala devam etmekte ise kombiyi kapatıp tekrardan çalıştırın ve bu işlemi maksimum 3 kez tekrarlayın. Arıza durumu buna karşın devam etmekte ise bu durumda servisi arayın. Pompanın sıkışması, kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, sensör arızası, kart arızası, ana eşanjörde problem olabilir ya da üç yollu vana arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için ne olursa olsun servisi aramalısınız.

F4 Arıza Kodu Sıcak su ntc problemi.

Çözüm Leopard kombide sıcak su sensöründe arıza bulunduğunu belirten hata kodudur.

F5 Arıza Kodu Dış hava sensörün problemi.

Çözüm Leopard model kombilerde dış hava sensör arızasıdır. Kombinizde dış hava sıcaklığına nazaran emek verme elde eden sensör bulunur. Bu sensör her kombide bulunmaz. Var ise eğer arızalı olabileceğini belirtir. Yoksa da bu durumda elektrik aksağında problem olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için ne olursa olsun servisi aramalısınız.

F9 Arıza Kodu Aygıt çalışıyor fakat mevcut değerler değiştirilemiyor.

Çözüm Bu arıza durumunda 3.led de yanıp sönecektir. Bu şekilde bir durumla karşılaşıldığında aygıt şalterinden kapatılıp açılmalıdır. Bu uygulamadan sonrasında netice alınamıyor ve arıza durumu devam ediyor ise bu durumda Protherm Servisi aranmalıdır. Cihazın parametre ayarı gerekebilir. Uzman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x