Vaillant Turbotec Kombinin Resetlenmesi

Vaillant Turbotec Kombiye Nasıl Reset Atılır?

Turbotec model kombi panelinde alev işareti üzerine x işareti olan bir düğme bulunmaktadır. Bu düğmeye birkaç saniye basılı tutup bıraktığınızda kombiyi resetlemiş olursunuz.

Basılı tuttuğunuz zaman cihaz kendiliğinden kapanacak ve yine kendiliğinden açılacaktır. Bu durumda cihaza reset atmış olursunuz. Arıza durumu devam ederse eğer resetleme işlemini bu şekilde maksimum 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Turbotec model kombiyi resetleme işlemi bu kadar basittir. Genelde kullanıcılar arıza durumlarında cihazı açma-kapama düğmesinden kapatıp açar. Bu uygulama da bir nevi reset görevindedir. Fakat doğru resetleme yukarıdaki yazımızda sunduğumuz gibidir.

Turbotec Kombi Hangi Durumda Resetlenmeli?

Vaillant Turbotec model kombi ekranında genelde arıza kodları “F” harfi ile başlar. (mesela F28 gibi) böyle bir hata kodu belirdiği zaman resetleme işlemi uygulamalısınız. Ekranda hata kodu olmadan karşılaştığınız diğer sorunlarda resetleme işlemi uygulamamalı direk olarak Vaillant Servisi yardımı almalısınız.

Vaillant Turbotec Kombinin Resetlenmesi işlemi ile karşılaşılan her tür arıza durumunda olmasa da bazı arıza durumlarında sorun çözümlenebilmektedir. Reset gerektiren arıza durumlarında resetleme işlemi en fazla 3 kez yapılmalıdır. 3 resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise cihaza müdahalede bulunulmadan mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x