Viessmann Vitopend 100 Arıza Kodları

A0 Arıza Kodu Brülörün blokajında gaz bağlantısının tazyik sistemi düşmüş.Çözüm Şebekeden gelen gaz basıncının düşük bulunduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak yardım almalısınız.

E0/F6 Arıza Kodu Baca gazı sensörü kapalı.

Çözüm Brülör blokajında baca sistemi ile ilgili baca gazı sensörünün kapalı konuma geçtiğini belirleyen hata kodudur. Teknik Servis ile irtibata geçmelisiniz.

F2 Arıza Kodu Brülör hatası, buna bağlı olarak limit termostat atmış olabilir.

Çözüm Limit termostat aşırı ısınma sebebi ile atar. Cihazdaki ısı olması gerekenin üzerine çıktı ise bu mesele yaşanmış anlama gelir. Bu durumda aygıt eğer petek konumunda ise petek vanalarının açık olduğundan güvenli olmalı, kapalı ise açmalısınız. Aleti birkaç kez resetlemeli mesele düzelmiyorsa servisi aramalısınız. Ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma, üç yollu vana arızası, pompanın sıkışması, sensör arızası, kart arızası, kalorifer tesisatında tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması benzer biçimde durumlarda bu mesele yaşanabilir. Tespit için problemi yerinde görmekte fayda vardır. Kesinlikle uzman yardımı almalısınız.

F3 Arıza Kodu Brülör çalışır durumdayken aygıt alev almış durumda.

Çözüm Brülörün çalışır durumda olmasına karşın cihazın alev aldığını belirtir. Bu durumda elektronik kartta, gaz armatöründe yada iyonizasyon elektrodunda mesele olabilir. Servisi arayarak yardım almalısınız.

F4 Arıza Kodu Ateşleme denemesi sonrasında alevin sönmesi.

Çözüm Doğrusu aygıt ateşleme yapamıyor diyebiliriz.

F30 Arıza Kodu Kalorifer sensörü arızası.

Çözüm Bu sorunda kaloriferlerden ısı alınamayabilir.

F38 Arıza Kodu Kalorifer sensöründe temassızlık.

Çözüm Kalorifer sensörü kablolarındaki temassızlık durumunu özetleyen arıza kodudur. Bu durumda kablo grubuna müdahale edilir yada mesele kalorifer sensöründe ise sensör değişimi ile mesele çözümlenir.

F51 Arıza Kodu Çıkış ısı sensörü problemi.

Çözüm Çıkış ısı sensöründe mesele bulunduğunu ve sıcak su problemi yaşandığını belirten arıza kodudur.

B0/B8 Arıza Kodu Baca gazı sensörü problemi.

Çözüm Baca gazı sensöründe arıza, kablolarda kopma ve kısa dönem yada borularında nemlenme olduğunda bu mesele yaşanır. Çözüm odaklı yardımları almak suretiyle ne olursa olsun servisi aramalısınız.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x