Baymak Baxi Nuvola 240 Fi Hata Kodları

30 Ledi Yanıp Sönüyorsa Ateşleme arızası.Çözüm Kombinin bir sebeple ateşleme yapamadığını belirtmektedir.

40 Ledi Yanıp Sönüyorsa Aşırı ısınma problemi.

Çözüm Aşırı ısı limit termostatının açık bulunduğunu belirtir. Kısaca bu demek oluyor ki aygıt içindeki su aşırı sıcak ve bu sebeple güvenlik termostatı devreye girmiş. Bu benzer biçimde durumlarda ilkin cihaza reset atmanız gerekir. Resetleme sonrasında kombi altındaki döşem vanaları ve petek yanlarında bulunan vanalar denetim edilmelidir. Döşem vanaları açık olmalıdır, peteklerden ise minimum 3 tanesi kullanılır durumda olmalıdır. Buna rağmen probleminin devam etmiş olduğu durumlarda servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu benzer biçimde arıza durumlarının temel sebepleri; kalorifer filtresinin tıkanması, tesisatta tıkanma olması, pompanın sıkışması, ana eşanjör ya da üç yollu vanada mesele olmas, kart yada sensör arızasıdır. Net teşhis yapılarak arızanın çözümlenmesi adına uzman desteği almanız gerekmektedir.

50 Ledi Yanıp Sönüyorsa Hava akış sorunudur.

Çözüm Kısaca atık gaz sistemi ile ilgili bir mesele bulunduğunu belirtir.

60 Ledi Yanıp Sönüyorsa Yetersiz su basıncı ya da pompa bekletim arızası.

Çözüm Bu sorunda ilkin kombideki döşem su basıncına bakmalısınız. Panelin sağında yuvarlak bar göstergesi eğer 1 bar altını göstermekte ise basıncı yükseltmeniz gerekir. Baxi Nuvola 240 Fi/i model kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirip bar göstergesi 1,5 olana kadar cihaza su basmalısınız. Su basma işleminden sonrasında mesele düzelir. Düzelme olmaz ise düğmeyi R konumuna getirerek resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrası da mesele düzelmez ise pompa arızalı olabilir ve tesisattaki suyu dolaştıramıyor olabilir. Bu durumda kesinlikle Baymak Servisi yardımı almalısınız.

70 Ledi Yanıp Sönüyorsa Sıcak su ntc problemi.

Çözüm Sıcak su problemi ile karşılaşabileceğiniz bir arıza durumudur. Bu sorunda sensörde, bağlantılarda ya da sensör borularında bir aksaklık söz mevzusu olabilir. Arızanın net teşhis edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

80 Ledi Yanıp Sönüyorsa Kalorifer ntc problemi.

Çözüm Kalorifer sistemi devresi sensöründe mesele olabileceğini, sensör bağlantılarında ya da kablolarında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Fazlaca sık karşılaşılmaz fakat karşılaşılmış olduğu vakit kullanıcı müdahalesi gerektirmez. Kesinlikle Baymak Servisi yardımı alınmalıdır.

0 0 votes
Sayfa Reytingi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x